Büyükşehir Belediyesi, Agora Parkı’nı bölgede yaşayan çocuklarla yeniden tasarlıyor. Farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliğe katılan öğrenciler, oluşturdukları tasarımlarla dikkat çekiyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin, Agora-Kadifekale-Kemeraltı aksındaki tarihi dokuyu bozmadan rehabilite ederek bölgeyi çekim merkezi haline getirmek için başlatılan İzmir Tarih Projesi kapsamında, çocuklara yönelik olarak düzenlenen atölye çalışmaları devam ediyor. Fotoğrafçılıkla ilgili temel bilgilerin verilmesi ve yaşam alanlarındaki mevcut kültürel ve tarihi değerlere yönelik farkındalık geliştirilmesini amaçlayan ‘Birlikte Fotoğraf Çekiyoruz’ etkinliğinin ardından bu kez de park tasarım atölye çalışması gerçekleştirildi.

AKADEMİSYENLERLE ATÖLYE ÇALIŞMASI
Konak Kemal Atatürk Ortaokulu’ndan 15 öğrencinin katıldığı çalışmada çocuklar, ilk önce Agora Parkı’na giderek alan çalışması yaptı. Ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Tasarım Atölyesi’nde, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden Doç. Dr. Zehra Akdemir ve Yard. Doç. Dr. Ferhat Hacıalibeyoğlu ile Araştırma Görevlisi Rafet Utku’nun moderatörlüğünde atölye çalışması düzenlendi; çocuklar hayallerindeki parkı tasarladı. Çocukların tasarladıkları parkın yapımına önümüzdeki günlerde başlanacağı bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here