Sayın milletvekili,

Tebrikler. 7 Haziran seçimlerinde ben ve benim gibi milyonlarca vatandaşı mecliste temsil etme hakkını kazandın. Bundan sonra hangi partiden olduğun değil, önündeki 4 yılda neler yapacağın önemli.

* * *

Şüphesiz, önünde yoğun bir gündem olacak.

Ekonomiden eğitime, hukuktan sağlığa kadar uzayıp giden bir “yapılacaklar” listesi seni ve yeni milletvekillerini bekliyor.

Benim senden ricam; o upuzun listenin bir satırına “hayvan haklarını” da iliştirmen.

* * *

Dilerim; sahipli ya da sahipsiz hayvanlara işkence çektiren, öldüren, zehirleyen her kişinin kanunlar çerçevesinde ‘caydırıcı’ cezalar alması için gereken düzenlemelerin yapılması için mücadele edersin.

Sirklerde, yunus parklarında insan eğlencesi için tutsak edilen; iki numara öğrensinler diye işkence çektirilen hayvanları da umarım özgürlüğüne kavuşturacak adımı sen atarsın.

Umarım; sokağa terkedilen bunca can, barınaklarda yuva bulmayı beklerken ömrünü tüketen binlerce hayvan varken, petshop’lardan hayvan satışına DUR dersin.

Benim isteklerim uzayıp gider; bu köşe dar gelir. O yüzden özetleyeyim. Ümit ediyorum ki bu dönem artık Türkiye’nin gurur duyacağı bir Hayvan Hakları Kanunu‘nun çıkarılmasına sen öncülük edersin.

* * *

Tabii temsil ettiğin bir seçmen olarak sadece hayvanlar için değil; çevre için de adım atmanı bekliyorum. Türkiye’nin ciğerini dağlayan, damarlarını tıkayan, kalbini yoran, beynini çürüten her uygulamanın karşısında dimdik durmanı istiyorum.

Doğayı, insanı ve hayvanı korumanı bekliyorum.

Daha fazla yeşil alan talep ediyorum; ağaçlarıma dokunmasan, yanlarına yenilerini eklesen diyorum.

Çarpık şehirleşmeye, yanlış enerji politikalarına, çevre düşmanı tüm uygulamalara karşı ‘sesim ol’ istiyorum.

Özgürlük, demokrasi ve her şeyden önemlisi ‘huzur’ arıyorum. Bunun için dilerim ben ve 70 küsur milyonun daha iyi bir ülkede yaşamaları için elinden geleni yapar; ‘temiz siyaset’ten şaşmazsın.

Yolun açık olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here