İKSEV düzenlediği 29. Uluslararası İzmir Festivali, 26 Mayıs gecesi AASSM’de yapılacak şef Riccardo Muti yönetiminde Luigi Cherubini Gençlik Orkestrası Konseri ile başlayacak

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV), 29. Uluslararası İzmir Festivali’nde çağımızın en büyük şeflerinden Riccardo Muti’yi konuk edecek. Muti, açılış gecesi 2004 yılında 600 çok yetenekli sanatçı arasından uluslararası bir kurulla seçtiği genç sanatçılardan oluşan Luigi Cherubini Gençlik Orkestrası’nı yönetecek. Riccardo Muti ve genç orkestrası İzmir konserinde Schubert’in Op. 170, Do Majör Uvertürü ile Mozart’ın Re Majör 35. Senfonisini seslendirecek. Konserin ikinci bölümünde Muti, İzmirli dinleyicilerine efsane Verdi yorumlarından iki örnek sunacak. Bu bölümde Verdi’nin I Vespri Siciliani Operası’ndan Senfoni ve Dört Sezon başlıklı üçüncü perde dansları yer alacak. AASSM’de saat 21.30’da başlayacak konser öncesinde İKSEV, Festival’e katkı sağlayan kişi ve kurumlara teşekkürlerini sunacak. Tören 20.30 başlayacak ve kayıt yapılacağı için kapılar kapatılacak.

ETKİNLİKLER NEREDE?
İKSEV’in Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın katkıları ve Eczacıbaşı Holding’in ana sponsorluğu, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu, İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir İtalya Konsolosluğu ve Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ve İstanbul Caz Festivali işbirliği ile düzenlediği Festival’in biri halka açık 11 etkinliği, AASSM, E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi, Celsus Kütüphanesi, Efes Odeon, Çeşme Açıkhava Tiyatrosu, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Açıkhava Gösteri Merkezi’nde yapılacak. Festivaldeki etkinliklerin ayrıntılı bilgisi iksev.org’dan öğrenilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here