Bornova Belediyesi, Antalya’da denizde yaşamını yitiren Bornovalı Mehmet Doğan Çelik’in anısına Zeytin Ağaçlandırma Sahası oluşturdu. Dikilen 400 zeytin fidanının geliri öğrencilere destek olacak

BORNOVA Belediyesi, geçtiğimiz yaz kuzeninin düğünü için gittiği Antalya’da denizde boğularak yaşamını yitiren 22 yaşındaki Adnan Menderes Üniversitesi İşletme üçüncü sınıf öğrencisi Mehmet Doğaç Çelik’in anısına Zeytin Ağaçlandırma Sahası oluşturdu. Bornovalı Çelik ailesinin başlattığı kampanya çervesinde Işıkkent’teki 26 bin metrekarelik alana 400 adet zeytin fidanı dikildi.

OKULLARDAN BÜYÜK DESTEK
Fidan dikim töreni, Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi, Kars Halil Atila İlkokulu, Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulu, Malazgirt İlköğretim Okulu, Reşat Nuri Güntekin Ortaokulu, Ferit Bahriye Ergil İlk ve Ortaokulu, Buca Hoca Ahmet Yesevi Öğrenci Yurdu, Bornova İzmir Kız Yurdu, Bornova Zübeyde Hanım Kız Yurdu, Bornova Ege Kız Yurdu, Buca Kız Yurdu, Gültepe Kıbrıs Şehitleri İlkokulu, BELGEM ve Renk Koleji öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

ADI GÜZELLİKLERLE YAŞAYACAK

Zeytin ağaçlandırma sahasına Çelik Ailesi ile birlikte fidan diken Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bu özel projede yer alan herkese teşekkür etti. Başkan Atila, “Bu fidanları ve ölümsüzlüğe giden kardeşimizi hep birlikte güzelliklerle yaşatmalıyız. Bornova’da güçlü bir aile olduğumuzu herkese göstermeliyiz” dedi. Törene, CHP İzmir Milletvekili Adayı ve önceki dönem Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır da katıldı. Sındır, “Kente yeşil alan kazandırma yolunda çok anlamlı bir proje. Bunun geleceğimiz olan çocuklarımızla birlikte gerçekleştirilmesi ise onların doğayı tanıması ve sevmesi açısından daha da anlamlı” diye konuştu.

GELİRİYLE ÇOCUKLAR OKUSUN
Baba Metin Çelik, Bornova Belediyesi ile projeye katkı koyan tüm okullara ve öğrencilere teşekkür etti. Duygu dolu bir konuşma yapan Anne Sevgi Çelik ise, “Mehmet bizim fidanımızdı. Biz onu kaybettik ama adını hep birlikte diktiğimiz fidanlarla yaşatacağız. Bu fidanları korumak hepimizin görevi olsun. Büyütelim. Hasadına da gelelim. Elde edeceğimiz gelirle de üniversite öğrencilerini okutalım” diye konuştu. Mehmet Doğaç Çelik’in 12 yaşındaki kardeşi Eylül ise, abisine olan özlemini dile getirdiği konuşmasında gözyaşlarına boğuldu. Onun adını ölümsüzlüğün sembolü olan zeytin ağaçları ile yaşatacaklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here