Yaşam

Birlikte çiçek diktiler

birlikte-cicek-diktiler_6479_dhaphoto6

İZMİR’deki Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları lise öğrencileri ve down sendromlu çocuklar, birlikte çiçek dikerek baharın gelişini kutladı. Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları lise öğrencileri, İzmir Down Sendromlular Derneği ve Bornova Belediyesi iş birliği ile düzenlenen çiçek ekim etkinliği Büyük Park’taki Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da katıldığı etkinlikte, Gençlik Merkezi’nin bahçesi 400’ün üzerinde mevsimlik çiçekle süslendi. Zübeyde Hanım ... Devamını Oku »

Dövüş sanatları ustalarının güçbirliği

dovus-sanatlari-ustalarinin-gucbirligi_8918_dhaphoto7

İZMİR’de, uluslararası yakın koruma ve dövüş sanatları uzmanı, eğitimci Süleyman Kocabıyık ile İranlı dövüş sanatları ustası, aksiyon filmlerinin vazgeçilmez dublörü Mohammad Dawood Mohammadi işbirliği yapma kararı aldı. İkili, yakın koruma eğitimi verip, aksiyon filmi çekecek. İranlı dövüş sanatları ustası, aksiyon filmlerinde dublörlük yapan 30 yaşındaki Mohammad Dawood Mohammadi, eşiyle birlikte İzmir’e yerleşti. 8 yaşından bu yana dövüş sanatlarıyla ilgilenen ve ... Devamını Oku »

İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın yeni konukları

izmir-dogal-yasam-parkinin-yeni-patagonya-tavsani-konuklari-citir-ve-kitir-_3706_dhaphoto2

İZMİR Doğal Yaşam Parkı’nın 4 yıllık sakinlerinden Patagonya tavşanı ailesinde, geçen yıl dünyaya gelen sevimli yavru ‘Pıtır’ın ardından, bu kez ikiz yavru sevinç yarattı. Yeni yavrulara ‘Çıtır’ ve ‘Kıtır’ adı verildi. Avrupa’nın sayılı doğal yaşam parkları arasında gösterilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nda ikinci kez doğum yapan hayvanlar kervanına maralar (Patagonya tavşanı) da katıldı. Kısa süre önce dünyaya gelen ... Devamını Oku »

Hipodromda engel tanımayan terapi

hipodromda-engel-tanimayan-terapi_6137_dhaphoto1

İZMİR Şirinyer Hipodromu’nda 2 ay önce hizmete giren ve engelli çocuklara yönelik eğitim verilen Atla Terapi Merkezi’ne yoğun ilgi var. Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) sosyal sorumluluk projeleri kapsamında burada çocuklara engellerine göre terapi veriliyor. Türkiye Jokey Kulübü’nün atla terapi merkezlerinin üçüncüsü, İstanbul ve Diyarbakır’ın ardından İzmir’deki Şirinyer Hipodromu’nda geçen şubat ayında açıldı. Merkezden, tedavisine fizyoterapist raporuyla izin verilen tüm engelli ... Devamını Oku »

İGC üyesi gazeteci yazarlar kitap imzaladı

imzagunu

Türkiye’nin en çok ilgi gören kitap fuarlarından olan İzmir Kitap Fuarı’nda etkinlikler sürüyor. Açıldığı günden bu yana binlerce İzmirlinin ziyaret ettiği fuarda bu yıl 400’den fazla yayınevi ve sivil toplum kuruluşu yerini aldı. Bunlardan biri de İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC). 3. Hol 404 E’de bulunan İGC standında her gün İzmirli gazeteci yazarlar okurlarıyla buluşup kitap imzalamanın mutluluğunu yaşıyor. Standın dünkü ... Devamını Oku »

Urla Enginar Festivali başladı

geleneksel-urla-enginar-festivali-basladi_6175_dhaphoto10

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü, Delice (Delis) Uluslararası Gurme Kentler Ağı, Urla’ya gönül verenler tarafından düzenlenen Uluslararası 3’üncü Urla Enginar Festivali başladı. Festival öncesinde oluşturulan kortejde renkli görüntüler yaşandı. Üç gün sürecek festivalde, bu ürünü tarladan sofraya getiren çiftçiler, at üzerinde ve traktörlerinde enginar taşıdı, vatandaşlara çiçek attı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, ... Devamını Oku »

Yaşayan heykel Bayındır’da sergilenecek

bayindirda-yasayan-heykel-sergilenecek_4982_dhaphoto4

EGE Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı öğretim görevlisi Kemal Yanmaz ve öğrencileri tarafından bitkiler kullanılarak hazırlanan ve Türkiye’nin ilk olduğu belirtilen yaşayan heykel, 20’nci Bayındır Çiçek Festivali’nde sergilenecek. Antalya’da çiçek ve çocuk teması ile düzenlenen Expo 2016, Türkiye’nin bitkiler kullanılarak hazırlanan ilk yaşayan heykeline ilham verdi. Bayındır Belediyesi’nin desteği ile Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu (MYO) Moda Tasarımı ... Devamını Oku »

‘Uzun adam’ın anısını eşi yaşatıyor

uzun-adamin-anisini-esi-yasatiyor_4948_dhaphoto2

İZMİR’de tarihi Hisar Camisi önünde 27 yıldır yöresel kıyafeti ile mesir macunu satan ve 2 metre 5 santimlik boyu nedeniyle ‘Uzun Adam’ denilen 60 yaşındaki Abdullah Ruhcan’ın 20 gün önce kalp krizinden ölümünün ardından işini, 38 yıllık eşi Sevgi Ruhcan sürdürüyor. ‘Uzun Adam’ın kıyafetlerini giyerek macun satan Sevgi Ruhcan, “İnsanın sevdiğini bir başkasından gözünden de görmek beni çok mutlu ediyor. ... Devamını Oku »

Gökovalı’nın gurur günü

sadan

Gazeteci yazar Prof. Dr. Şadan Gökovalı için hazırlanan ‘Ben Kitaplarımla Yaşadım’ adlı belgeselin ilk gösterimi İzmir Kitap Fuarı’nda yapıldı. Dostlarıyla buluşan Gökovalı, duygulu anlar yaşadı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) üyesi, gazeteci, yazar Prof. Dr. Şadan Gökovalı için hazırlanan “Ben Kitaplarımla Yaşadım” adlı belgeselin ilk gösterimi 22. İzmir Kitap Fuarı’nda yapıldı. Gösterime Prof. Dr. Şadan Gökovalı’nın sevenleri, okurları, dostları ve öğrencilerinin ... Devamını Oku »

Kaynaklar Tırmanış Şenliği ilgi gördü

kaynaklar-tirmanis-senligi-ilgi-gordu_7533_dhaphoto2

TÜRKİYE’deki tırmanış tutkunlarını bir araya getiren Kaynaklar Tırmanış Şenliği bu sene de İzmir’de, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Şenliği dünyaca ünlü Red Bull sporcusu Kilian Fischhuber de katıldı. Burada tırmanış sporcularına dersler veren Kilian’a gösterilen ilgi büyüktü. İzmir’deki tarihi yerleri de gezen Kilian, Türkiye’deki farklı noktaları görmeye karar verdi. 7 Mayıs’a kadar Ege Bölgesi’nin tırmanış için uygun yerlerine gidecek ... Devamını Oku »