Yaşam

Sevgi Yolu ışıl ışıl oldu

IMG_0549_2048x1365

İzmir’in kalbi Konak’ın simge adreslerinden biri olan Sevgi Yolu, Konak Belediyesi tarafından yürütülen sokak aydınlatma çalışmaları sonunda ışıl ışıl bir görünüme kavuştu. Her gün on binlerce kişinin gelip geçtiği, kitapçı ve gümüşçü stantlarıyla ilgi odağı olan sokak, yeni görünümüyle gece de göz doldurdu. Daha önce yanlış kullanım veya zaman aşımı nedeniyle eksilen aydınlatmalar yüzünden karanlığa bürünen Sevgi Yolu, Konak Belediyesi ... Devamını Oku »

İzmir Körfezi, pelikanların mekanı oldu

izmir-korfezi-pelikanlarin-mekani-oldu_7765_dhaphoto6

İZMİR Kuş Cenneti’nde konaklayan kuş türlerinden olan pelikanlar, son dönemde, İzmir Körfezi’nde boy gösteriyor. Gediz Deltası’nda bulunan İzmir Kuş Cenneti’nde kuluçkaya yatıp üreyen pelikanlar, son dönemde, alınan önlemlerle suyu her geçen gün daha da temizlenen İzmir Körfezi’nin Karşıyaka, Bostanlı, İnciraltı, Göztepe sahillerini mesken edinmeye başladı. Pelikanlar, artık beslenme olanağı buldukları bu bölgelerde de boy gösteriyor. Uzun gagalı bu kuşlar, sahildeki ... Devamını Oku »

Şakir Süter’de geri sayım

yarisma

İzmir’de görev yapan gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 5 kategoride düzenlenen Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’na başvurular 4 Ağusto Cuma günü sona erecek. Haber/ Emre DÖKER Bergama Belediyesi tarafından Bergamalı gazeteci-yazar merhum Şakir Süter anısına bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Şakir Süter Gazetecilik Yarışması başvuruları devam ediyor. Bergama Belediyesi’nin İzmir’de görev yapan gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve başarılı çalışmaları ... Devamını Oku »

Kordon’da denizanası istilası

kordonda-denizanasi-istilasi_5775_dhaphoto1

İZMİR’de havaların ısınmasıyla birlikte Birinci Kordon kıyıları, denizanalarının istilasına uğradı. İzmir Körfezi’nde her yaz sıcaklarla birlikte deniz suyunun ısınmasıyla, denizanaları ortaya çıkıyor. Birinci Kordon sahili de yine denizanalarıyla doldu. Denizanası sayısındaki artışın normal olduğuna, ilkbahar sonu yaz başlangıcının için üreme dönemi olduğuna dikkati çeken uzmanlar, bunun doğal bir olgu olduğu vurguladı. Uzmanlar, “Organik madde zengini sularda çok fazla üreyebilirler. İzmir ... Devamını Oku »

Karabağlar 5 yıldızlı salona kavuştu

IMG_0142

Karabağlar Belediyesi tarafından yaptırılan ve 5 yıldızlı özelliklere sahip çok amaçlı salon hizmete açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Mahir Polat, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, MHP Karabağlar İlçe Başkanı İbrahim Uğur, Karabağlar Belediyesi meclis ... Devamını Oku »

Bornovada muhtarlara destek

5J7A1314

Bornova Belediyesi, vatandaşa en yakın kamu kurumu olan muhtarlara önemli destekler veriyor. İçinde tuvaletten klimaya kadar her türlü ihtiyacın karşılandığı yeni muhtarlık binaları kazandırılırken, mevcut binaların da bakım ve onarımları yapılıyor. Ayrıca düzenlenen kurs ve seminerlerle de muhtarlara eğitim desteği veriliyor. Bornova Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Çakmakçı, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür ederek, “Muhtarlık binalarımızın elektrik, su, internet ve ... Devamını Oku »

Çinliler gelince tamircilik bitti

KUNDURA01

Hıfzısıhha’da 28 yıldan bu yana kundura tamirciliği yapan Bahattin Işık, “Kösele taban, pençe artık hayal oldu. Hem ucuz ayakkabı var, hem de satın alabilecek imkanlar. Artık bize uğrayan yok” dedi. Röportaj/ Engin YAVUZ “Çırağa emek versem, mesleğin inceliklerini öğretsem ne işe yarayacak. Bu meslekte bir gelecek yok ki…” İzmir’de umudu giderek azalan meslek sahiplerinden kundura tamircisi Bahattin Işık’ın kapısını Esenyalı ... Devamını Oku »

Bornova’da 6 ayda 513 yeni ruhsat verildi

BRN-ruhsat-1

Bornova Belediyesi vatandaşın da esnafın da işlerini kolaylaştırıyor. Esnaftan gelen talepleri en hızlı şekilde çözüme kavuşturmak için ruhsat konusunda önemli adımlar atılırken, 2017 yılının ilk 6 ayında 573 yeni ruhsat verildi. Vatandaşın işini kolaylaştırmak adına yapılan uygulamalarda ruhsat vatandaşların iş yerine ekipler tarafından teslim ediliyor. Ayrıca Zabıta ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri, iş yeri denetleme ve şikayetleri yerinde takip etme ... Devamını Oku »

Afro-Türkler Sema Pekdaş’a Konuk Oldu

afro-t-rkler-sema-ba-kan-ziyaret-etti-1jpg_20-07-2017_10-29-14

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Türkiye’de kurulmuş ilk ve tek Afro-Türk derneği olan Afrikalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin yöneticilerini makamında ağırladı. Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binasında gerçekleşen buluşmaya Dernek Başkanı Şakir Doğuluer, derneğin kurucu başkanı olan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Mustafa Olpak’ın eşi Güler Gültekin Olpak, Beyhan Türkkollu ve Avukat Orhan Çetin katıldı. DANA BAYRAMI’NI DÜNYA DUYDU İzmir’in ... Devamını Oku »

Bucalı kadınlar yoga ile rahatlıyor

1500446835

Ülkemizde son yıllarda büyük ilgi gören yoga Bucalı kadınların da vazgeçilmezi oldu. Bedensel ve ruhsal açıdan huzur bulmak isteyen kadınlar Buca Belediyesi Şirinyer Kadın Aktivite Merkezi’ndeki yoga kursuna akın ediyor. Buca Belediyesi’nin Şirinyer Kadın Aktivite Merkezi’nde açtığı yoga kursları Bucalı kadınlardan yoğun ilgi görüyor. Sosyalleşmenin yanında sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen Bucalı kadınların uğrak adresi olan Merkez, açtığı yoga kursları ... Devamını Oku »