Yaşam

Yılmaz’ın ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’

dans-tutkunu-yilmazin-bir-yaz-gecesi-ruyasi_7888_dhaphoto10

SosyalBen Vakfı’nın 2015 yılında İzmir’de Roman mahallesinde yaşayan çocuklarla atölye çalışmaları sırasında keşfettiği 12 yaşındaki Yılmaz Tunççekiç, burslu okuduğu Tan Sağtürk Dans Akademisi tarafından gerçekleştirilen ilk dans gösterisiyle göz kamaştırdı. 7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini ve benliklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayarak bu doğrultuda atölye çalışmaları gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın İzmir’de saha çalışmaları gerçekleştirdiği sırada, dans tutkusundan ve yeteneklerinden etkilenerek Tan ... Devamını Oku »

Bornova’da Bayram Hazırlıkları

DSC_0892

Ramazan ayı boyunca Bornovalıları her gün bir mahallede kurulan iftar sofrasında buluşturan Bornova Belediyesi, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için gerekli hazırlıkları da tamamladı. Gıda işletmelerine yönelik denetimler yoğunlaştırılırken, ibadethaneler de bayrama hazırlandı. Bornova Belediyesi’nin yıl boyunca sürdürdüğü cami ve cemevi temizliklerindeki ekiplerin sayıları artırıldı. Bayram tatili süresince Bornova Belediyesi’nin ilgili birimleri vatandaşların hizmetinde olacak. Bornova Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı ... Devamını Oku »

Gençler Yusuf’u Hayaline Kavuşturdu

genc-mucitlerden-yusufa-protez-el_4841_dhaphoto2

İZMİR’in Karşıyaka ilçesinde yaşayan ve doğuştan sol eli olmayan 10 yaşındaki Yusuf Tolga, Bahçeşehir Koleji İzmir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin tasarlayıp sadece 50 liraya ürettiği mekanik protez el yardımıyla hayaline kavuştu. İlkokulda okuyan Yusuf Tolga, Türkiye’de ilk kez lise öğrencilerinin 3D yazıcıda ürettikleri protez el yardımıyla artık sol eliyle de annesinin elini tutabiliyor, saçlarını okşayabiliyor. Güzelbahçe’deki Bahçeşehir Koleji İzmir ... Devamını Oku »

İki köklü spor kulübü birleşti

IMG_2117

Bornova’nın iki köklü spor kulübü Bornova 1881 ile Yeşilovaspor, ilçenin tüm amatör kulüplerin desteği ile Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın önderliğinde güçbirliği yaptı. Yapılan kongre sonucunda iki kulüp, Bornova Yeşilovaspor adıyla birleşti. İlçenin 19 yıllık profesyonel lig hasretini sona erdirme hedefiyle bu sezon Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan Bornova Yeşilova Spor’da hedef 3. lig olarak belirlendi. En son 1997-98 ... Devamını Oku »

365 hastalığı taklit ediyor

1498207965

Yüzyılın salgını olarak nitelendirilen ve 365’den fazla hastalığı taklit etmesi nedeniyle tıp çevrelerinde tedirginlik yaratan ‘LYME Hastalığı’ Buca’da masaya yatırıldı. Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen konferansta hastalık hakkında bilgi veren D.E.Ü Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin “Lyme Hastalığı”nın dünyayı ve insanlığı tehdit ettiğini ancak ülkemizde bu konuda klinik veya hastane bulunmaması nedeniyle teşhisinin çok zor ... Devamını Oku »

Vosdostlar

VOSVOS01

İzmir Volkswagen Sevenler Derneği Başkanı Dr. Mazlum Yeşilyurt:Vosvos sayesinde yüzlerce insanla tanıştım. Her ne kadar farklı görüşlerde, farklı dünyaları olan insanlar olsak da vosvos kaynaştırır, birleştirir. Röportaj / Engin YAVUZ Herhangi bir otomobilin camından yola sigara izmariti atabilirsin, kimse ses çıkarmaz, ama vosvosun camından atarsan ayıplarlar. Bugün İzmir Volksagen Sevenler Derneği Başkanı Dr. Mazlum Rüştü Yeşilyurt ile bir araya geldik. ... Devamını Oku »

Çocukların tatili dolu dolu geçecek

d9j0924-2048x1365jpg_21-06-2017_10-40-41

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta belediyenin açtığı ücretsiz yaz okullarına kayıtlar başladı. Yoğun talep gören kurslar sayesinde çocuklar tatilin keyfini arkadaşlarıyla birlikte hem eğlenerek hem öğrenerek çıkaracak. Konak Belediyesi’nin Kültür, Spor ile Kadın, Aile ve Sosyal Projeler Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan yaz okullarında eğitimler iki ay sürecek. Ücretsiz yaz kurslarına 7 – 14 yaş aralığındaki çocuklar katılabiliyor. Kayıtların 30 Haziran’a kadar ... Devamını Oku »

TMMOB’dan ağaç tepkisi

agac-(3)

Karayolları’nca yapımı süren Gülbahçe-Karaburun yolu nedeniyle birçok ağaç söküldü. Çevre katliamına tepki gösteren TMMOB, yeşili hiçe sayan uygulama ile ilgili yetkililere çağrı yaptı. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nün başlattığı Gülbahçe-Karaburun yolu yapım çalışmaları sürüyor. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun iddiasına göre, yol çalışmaları sırasında Mordoğan Ova Yolu bölgesindeki yaşlı çam ve okaliptüs ağaçları, köklenerek yol ... Devamını Oku »

Böyle yardım olmaz olsun

yardim-(2)

İktidara yakınlığı ile bilinen Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şubesi ile İnsani Yardım Vakfı İzmir Şubesi İZYAD, bayram yardımı yaptığı ihtiyaç sahibi çocukları yayımladığı fotoğraflarla teşhir etti. Haber Umut KARAKOYUN İktidara yakınlığı ile bilinen Eğitim-Bir-Sen’in İzmir 1 No’lu Şubesi, İnsani Yardım Vakfı İzmir Şubesi İZYAD ile birlikte “Yetimlere Bayramlıkları Bizden” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla yetim, öksüz, ... Devamını Oku »

Fazıl Say ve Viyana Oda Orkestrası’ndan Efes’te konser

say

VİYANA Oda Orkestrası ile ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 31’inci Uluslararası İzmir Festivali’nin biletleri üç gün içinde tükenen, en çok beklenen konserinde, Efes Antik Tiyatro’da müzik ziyafeti sundu. Tiyatronun kullanımına izin verilen bölümlerini tamamen dolduran izleyiciler Fazıl Say’ı ve dünyanın en tanınmış oda topluluklarından biri olan Viyana Oda Orkestrası’nı hayranlıkla dinledi, dakikalarca alkışladı. Antik tiyatronun benzersiz ambiyansı, alkışlar, ışıklar ... Devamını Oku »