Yaşam

Ayakları bağlanan kedi işkence edilerek öldürüldü

kedi

İzmir’de, ayakları emniyet şeridi naylonu ile bağlanmış, işkence edilerek öldürülmüş bir kedi bulundu. İzmir’in Balçova ilçesinde pazar sabahı evinden alışveriş için çıkan Erdem Karayer, ilçenin en işlek yeri Ata Caddesi Kahveler Durağı önünde, kaldırım üzerinde, ayakları bağlı ölü bir kediyi fark etti. Karayer, telefonla ‘155 Polis İhbar’ hattını aradı, tutanak tutuldu. Karayer, “Sabah bu görüntüyü görünce şoke oldum. Bir kedi, ... Devamını Oku »

Hobi kurslarının sayısı artıyor

BRN-hobi-kurslari-pinarbasi-(3)

Vatandaşların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi ve kaliteli zaman geçirmesi hedefi ile Hobi ve Beceri Edindirme kursları düzenleyen Bornova Belediyesi, kurs merkezlerinin sayısını arttırıyor. Bu güne kadar ilçenin farklı yerlerinde 5 ayrı merkezde düzenlenen kurslar Pınarbaşı’nda da verilmeye başlandı. Yeni açılan Pınarbaşı Kültür Merkezi içinde oluşturulan sınıflarla kurs merkezlerinin sayısı 6’ya çıkarıldı. Vatandaşların tatil ve boş zamanlarını daha iyi ... Devamını Oku »

Karşıyaka’nın ilk Kapalı Yüzme Havuzu Açıldı

Karsiyaka_7494

Karşıyaka’nın spor tesisi ihtiyacına çözüm üretmek amacıyla fiziki yatırımlara imza atmayı sürdüren Karşıyaka Belediyesi, kentin ilk yarı olimpik kapalı yüzme havuzunu törenle hizmete açtı. Açılış törenine Karşıyakalılar büyük ilgi gösterdi. Başkan Akpınar “İnanıyorum ki bu tesiste geleceğin olimpiyat şampiyonları yetişecek” dedi. KARŞIYAKALILARDAN TAM NOT ALDI Karşıyaka Belediyesi, Zübeyde Hanım Mahallesi’ndeki 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’nun ön kısmında yer alan havuzun ... Devamını Oku »

Doğal Yaşam Parkı’nın ağır abileri

s872960

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’ndaki su aygırı sayısı, İtalya’dan gelen 2 yeni su aygırı ile 4’e yükseldi. Kısa sürede ilgi odağı olan hipopotamlar, parkın “ağır abileri” olarak tüm dikkatleri üzerinde topladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sasalı’da kente kazandırdığı Doğal Yaşam Parkı’nın tek su aygırı ‘Minik’e arkadaş olması için getirilen yeni türdaşları, şimdiden ziyaretçilerin gözdesi oldu. Su aygırları, dev cüsseleriyle parka ... Devamını Oku »

Sevgileri Ayla filmine konu oldu

sevgileri-ayla-filmine-konu-oldu-gazi-o-gunlere-gitti_6263_dhaphoto3

KORE Savaşı’nda yaşanan gerçek olayın perdeye aktarıldığı ‘Ayla’ filmi, İzmir’deki gazilere yönelik özel gösterimde en çok Nurettin Kaçmaz’ı duygulandırdı. 1950 yılının Şubat ayında cephe gerisinde gördükleri Koreli kızı yanlarına aldıklarını anlatan gazi Kaçmaz, “Bölüğümüzün kızı gibi oldu. Japonya’dan ayakkabı, elbise getirtip giydirirdik. Filmi izlediğim sırada da anılarım tazelendi, çok duygulandım” dedi. Kore Savaşı’na gönderilen Türk askerlerinin cephe gerisinde küçük Koreli ... Devamını Oku »

Öğrencileri için Atatürk’ün balmumu heykelini yaptı

ogrencileri-icin-ataturkun-balmumu-heykelini-yapti_4871_dhaphoto3

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79’uncu yıl dönümünde İzmir’de Mirza Nil İlkokulu 2/B sınıfı öğretmeni Suat Erol tarafından yapılan balmumu heykeliyle anıldı. Mirza Nil İlkokulu tiyatro sahnesinde sergilenen balmumu heykel öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından büyük ilgi gördü. Yaklaşık 1 ay süren yoğun bir çalışmanın ardından heykeli 10 Kasım’a yetiştiren Suat Erol, yaptığı çalışmanın beğenilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek ... Devamını Oku »

Kısa Film ustaları Buca’da yetişiyor

5BUC3089-ok

Sanatın her dalını Bucalılarla buluşturup, Buca’yı sanatın başkenti yapma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, açtığı hobi ve sanat kurslarına yepyeni branşlar ekledi. Ahşap boyamadan kuaförlüğe, pop orkestrasından kukla tiyatrosuna kadar 42 ayrı dalda eğitimler veren Buca Belediyesi, sinema sektörüne de el attı. Sinemaya ve kısa filme ilgi duyanlar için Güzel Sanatlar Merkezi’nde sinema yönetmenliği kursu açan Buca Belediyesi kursiyerlerini beyaz ... Devamını Oku »

Bir köy var uzakta

KARAKOY09

Sessiz, yıkıntılarıyla biraz ürkütücü, geceleri zifiri karanlığın örttüğü, terk edilmiş bir yerdi besbelli. Çeşme’ye 17 kilometre uzaklıktaki Karaköy’dü burası. Röportaj / Engin YAVUZ “Yolumuz aslında asfaltlanacaktı ama köyde yaşayanlardan bir kısmı karşı çıktı. Asfalt olursa herkes buraya gelir, rahatımız kaçar dediler.” Otoyoldan yaptığım Çeşme yolculuklarında, Zeytinler sapağını geçtikten birkaç kilometre sonra, ağaçlar ve makilikler arasındaki harabe görünümlü köy her seferinde ... Devamını Oku »

Ustaların elinden 4 sergi

egeart-(1)

Bu sene 150 ayrı sanat etkinliği ile sanatseverlerle buluşan EgeArt Sanat Günleri’nde dört ayrı onur sergisi ile usta sanatçıların eserlerini beğeniye sunacak. Sergilerin ilki açıldı, diğerleri gün sayıyor. Haber / Gökmen KÜÇÜKTAŞDEMİR Ege Üniversitesi tarafından “İpek Yolu Sanatçılarını Ege’de Buluşturuyoruz” sloganıyla bu sene yedincisi düzenlenen EgeArt Sanat Günleri, dört ayrı onur sergisi ile sanatın ustalarına saygı çağrısı yapıyor. Onur sergilerinin ... Devamını Oku »

Mandalina Şenliği Başlıyor

DSC_4170-800x600

Seferihisar’ın turuncu bayramı başlıyor. Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan Mandalina Şenliği 3 gün boyunca devam edecek. Dünyanın en kaliteli mandalinası satsumanın yetiştiği Seferihisar’da 18. Kez Mandalina Şenliği düzenleniyor. Üreticiyi desteklemek, yeni pazarlar açmak, mandalinanın tanıtımına katkı sağlamak için düzenlenen Mandalina Şenliği 1960’lı yıllarda başlamış, uzun bir sürenin ardından 2009 yılından itibaren her yıl kasım ayı içerisinde tekrar kutlanmaya başlamıştı. ... Devamını Oku »