Yaşam

Kültürel değerler üç boyutlu kartpostal oldu

kulturel-degerler-uc-boyutlu-kartpostal-oldu_2269_dhaphoto1

Türkiye’nin eşsiz tarihi eserleri ve kültürel ögeleri, illüstrasyonla birleşti. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Angela Burns, Türk kahvaltısından, mavi yolculuğa, İzmir’den İstanbul Kapalı Çarşı’ya kadar turistlerin ilgisini çeken kültürel ögeleri illüstrasyondan oluşan üç boyutlu kart postallara dönüştürdü. Hem yabancı gözüyle hem de Türkiye’de yaşayan birisi olarak ülkenin tarihi ve ... Devamını Oku »

İzmir fuarı eğlencenin adresi oldu

fuar

İZMİR Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) eğlencenin adresi, çocukluk anılarının merkezi lunapark, bu yıl da büyük ilgi gördü. Oyuncaklardan çocukların şen kahkahaları yükselirken anne ve babalar da en az çocuklar kadar eğlendi. İEF’de birbirinden farklı oyuncaklarıyla çocuklar kadar yetişkinlere de heyecan ve eğlence vaad eden lunapark, cazibe merkezi oldu. Aileler dönme dolabı, çocuklar atlı karıncayı tercih ederek, güzel anılar biriktirdi. Bilet satış ... Devamını Oku »

İEF’de Her Gece Bir Konser

IMG_2235-min-(1)

86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın ilk konserini, sevilen sanatçı Nilüfer verdi. İzmirliler şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. İzmir’e gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden ünlü sanatçı, “İstanbul’da sonra yaşayabileceğim tek şehir İzmir. Belki bir gün İzmir’e taşınabilirim” dedi. Konserine 80’li yıllarda bir hayli popüler olan “Ta uzak yollardan” şarklısıyla başlayan Nilüfer, geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Müslüm Gürses’le özdeşleşen “Son ... Devamını Oku »

Urla ‘Tarihi Üzüm Bağları’ ile İzmir Fuarı’nda

20953538_1524805297580997_2126886393554942791_n

Urla Belediyesi, dün 86. kez kapılarını konuklarına açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) yerini aldı. Bu yıl Enerji temalı olan fuar 27 Ağustos tarihine kadar ziyaretçilerine açık kalacak. Fuarda Urla Belediyesi’nin standı ilk akşamdan itibaren büyük ilgi gördü. Tarihi üzüm bağlarını simgeleyen Urla standında konuklar bol bol fotoğraf çektirdi. Urla ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Öğün Ünal Yücel ve Büyükşehir Belediyesi ... Devamını Oku »

Sanatçılar hayran kaldı

igc

Devlet Tiyatrosu sanatçıları Tomris Çetinel ve Şebnem Doğruel İzmir Basın Müzesini ziyaret etti. İGC Başkanı Misket Dikmen’in rehberliğindeki gezide sanatçılar müzeye hayran kaldı. Haber / Emre DÖKER Dinçer Sümer’in kaleme aldığı “Sandalım Kıyıya Bağlı” adlı tiyatro eserinin hazırlıklarına başlayan Devlet Tiyatrosu sanatçılar, oyunda geçen mekanları da ziyaret ediyor. Oyunda sık sık adı geçen Basmane Kapılar’da bulunan Ayavukla Kilisesi’ni (Aziz Vukolos ... Devamını Oku »

Başkan Pekdaş’tan taksici esnafına destek

İzmir-Taksi-Sahipleri-Derneği-Başkanı-Mustafa-Pala-desteklerinden-ötürü-Başkan-Pekdaş'a-teşekkür-plaketi-sundu

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, taksici esnafının taleplerini dile getirmek ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir yıl önce kurulan İzmir Taksi Sahipleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Pala’yı makamında ağırladı. Sohbet havasında geçen ziyarette taksi sahiplerinin ve şoförlerin sorunları dile getirilirken, birlikte gerçekleştirilecek projeler ele alındı. İzmir’deki taksi sahiplerinin üye olduğu derneğin amacının taksici esnafının sesini duyurmak ve sıkıntılarını çözüm ... Devamını Oku »

Çim Konserleri, Cem Adrian’la Başladı

s713832

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel Çim Konserleri, bu yıl Cem Adrian’la birlikte muhteşem bir açılış yaptı. Binlerce İzmirli, ünlü sanatçıyı dinlemek için Tarihi Havagazı Fabrikası’nda buluştu. Yaz akşamlarında İzmirli sanatseverlerin en çok rağbet ettiği mekanların başında gelen Tarihi Havagazı Fabrikası, adı gibi tarihi bir geceye ev sahipliği yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Çim Konserleri”nin bu sezonki serisi ünlü sanatçı Cem ... Devamını Oku »

Urla Belediyesi’nden tarihi hamle

Urla-Belediyesi'nden-bir-tarihi-hamle-daha-(2)

Kent içindeki Tekel Binası diye bilinen binada restorasyon başladı. Kentteki eski eserlerin restore edilerek, kültürel ve sosyal hayata destek veren yaşam alanları haline getiren Urla Belediyesi, tarihi Tekel Deposu binasını da onarmaya başladı. Bina, konukevi ve toplantı amaçlı salonlarıyla önemli bir işlevi üstlenecek. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; 1800’lü yılların sonunda, 1900’lü yılların başında yapıldığı tarihi kayıtlarda yer alan ve ... Devamını Oku »

Nasuh Mahruki;’Hata bizde’

mahruki3

AKUT Onursal Başkanı ve AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki:1999’dan bu yana Türkiye’de değişen bir şey yok. 18 yılda bu işi çözemedik. Deprem vergileri ne oldu diye sormadıysak, yerel yönetimler üzerinde baskı kurmadıysak hepimiz sorumluyuz. Arama Kurtarma Derneği AKUT, resmi kayıtlara göre 19 bin kişinin yaşamını yitirdiği Marmara Depremi’nden üç yıl önce dağcılık, arama ve kurtarmada deneyimli 7 gönüllü tarafından kuruldu. ... Devamını Oku »

Bornova Belediyesi’nden Fuar’da renkli etkinlikler

5J7A0028

Bornova Belediyesi 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda birbirinden renkli etkinliklerle yer alacak. Bornova Belediyesi inovasyon ve enerji temasıyla 18-27 Ağustos tarihleri arasında açık kalacak Fuar’da 3 No’lu Hol’deki standında ziyaretçileri ağırlayacak. Bornova Belediyesi, 18-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında kapılarını açacak 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda renkli etkinliklerle yer alacak. Bornova Belediyesi’nin proje, hizmet ve yatırımlarının da tanıtılacağı 3 No’lu Hol’deki standda Fuar’ın ... Devamını Oku »