Yerel

İZSU’dan Ayrancılar’da alt yapı seferberliği

izsudan-ikinci-hamle_7660_dhaphoto1

Torbalı ilçe merkezinde 46.7 milyon liralık tarihi yatırımla şebeke yenileme çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, şimdi de ilçenin yoğun yerleşim yerlerinden biri olan Ayrancılar Mahallesi’nin alt yapı sorununa el attı. Ayrancılar’da kaçaklara neden olan eski asbestli içme suyu şebekesi, uzun ömürlü ve basınca dayanıklı borularla yenilenmeye başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2004 yılından bu yana Torbalı’ya 135 milyon ... Devamını Oku »

İzmir’e yeni yaşam alanları geliyor

s926762

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentlilerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik projeler çerçevesinde 5 ilçede sürdürülen yeşil alan ve kıyı düzenlemesi çalışmalarını inceledi. Kısa süre içinde peşpeşe açılması beklenen yeni yaşam alanlarının büyüklüğü çeyrek milyon metrekareyi aşıyor. Kentlilerin keyif alacağı, mutlu olacağı ve sevdikleriyle hoşça vakit geçireceği yeni yaşam alanlarına ilişkin projeleri yakından takip eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz ... Devamını Oku »

Eflatun Nuri’nin kazananları belli oldu

_D9J3944

Konak Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) işbirliğinde düzenlenen Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması’nda dereceye giren karikatürler belli oldu. Başvuruların 13 Kasım’da sona erdiği yarışmaya amatör ve profesyonel olmak üzere 151 çizer, toplam 406 eserle başvuru yaptı. Seçici kurulun 18 Kasım Cumartesi günü yaptığı değerlendirme sonucunda toplam 10 eser ödül aldı. Hayata 2008 yılında veda eden usta çizer Eflatun Nuri ... Devamını Oku »

İzmir’de çay tutkunları bu festivalde buluştu

cay-manset2-(5)

İzmir Tea Festival, çay tutkunlarını Alsancak Garı’nda buluşturdu. Bugün sona erecek olan festivalde, tadımlar ve renkli aktivitelerin yanı sıra ustalar lezzet sırlarını da paylaşıyor. Haber / Mustafa OĞUZ İzmir Alsancak Garı, çay tutkunlarını bir araya getiren bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Opra Team tarafından “Bir Yudum Çay İçin” sloganı ile organize edilen İzmir Tea Festival (İzmir Çay Festivali) çay makinası ... Devamını Oku »

Seferihisar’da ‘Mandalina Şenliği’ başladı

seferihisarda-mandalina-senligi-basladi_5521_dhaphoto2

İzmir’in Seferihisar Belediyesi’nin düzenlediği 18’inci Mandalina Şenliği yarışmalarla başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki 18’inci Mandalina Şenliği, ‘En İyi Mandalinalı Yemek’, ‘En İyi Mandalinalı Tatlı’, ‘En İyi Mandalinalı Hediyelik Eşya’ yarışmalarıyla dün öğleden sonra başladı. 100’e yakın yarışmacının katıldığı etkinlikte, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları ve Seramik Bölümü öğretim üyeleri hediyelik eşya tasarımlarının, İzmir Aşçılar Federasyonu yönetim kurulu üyeleri ... Devamını Oku »

Küçük Menderes’e ‘büyük’ dokunuş

s432545

Hizmet alanı 30 ilçeye genişleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yarımada ve Gediz-Bakırçay havzalarından sonra Torbalı, Menderes, Ödemiş, Tire, Bayındır, Beydağ, Kiraz ve Selçuk ilçelerine yönelik Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma ve Yaşam Stratejisi çalışmasını da tamamladı. Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan çalışmada havzanın her yönden kalkınması hedeflendi. Geçtiğimiz yıllarda “İzmir Yarımada Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi” ve “Gediz-Bakırçay Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi”ni hayata geçiren ... Devamını Oku »

Çocuk Kulübü’nün üye sayısı bin 543 oldu

MUS_olgun-atila-cocuk-kulubu-(4)

Bornova Belediyesi’nin 7-14 yaş arası çocukların sosyalleşmelerine ve birlikte eğlenceli vakit geçirmelerine aracılık etmek amacıyla kısa bir süre önce kurduğu Çocuk Kulübü’ne üye olan miniklerin sayısı hergeçen artıyor. Katılım belgesi alan 155 çocukla birlikte üye sayısı bin 543 oldu. Düzenlenen törende çocuklara seslenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Bu külubü sizzler için kurduk. Hepinizi bekleriz” dedi Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde ... Devamını Oku »

Genç basketbolculardan Başkan Selvitopu’na ziyareti

IMG_9392

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu yıllar sonra yeniden basketbola dönen Yeşilyurt Spor Kulübü Basketbol takımı ve yönetim kurulunu makamında kabul etti. Genç sporculara sezon öncesi başarılar diledi. Ziyarete Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı Davut Katar, yönetim kurulu üyeleri ve basketbolcular katıldı. Yeni kurulan basketbol takımı için moral ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyleyen kulüp başkanı Katar, Yeşilyurt Spor Kulübü olarak bayan futbol takımından sonra, ... Devamını Oku »

Yeşildere’de su sorunu çözülüyor

izsudan-ikinci-hamle_7660_dhaphoto1

İZSU Genel Müdürlüğü, 1980’li yıllarda yapılan ve eskidiği için sadece 2017 yılında 10 kez arızaya ve su kesintisine neden olan 2.5 kilometrelik Yeşildere hattında zorunlu yenileme çalışmasına başlıyor. 18 Kasım Cumartesi günü start verilecek çalışmalar sırasında Yeşildere Caddesi’ndeki trafik düzeninde de geçici değişikliğe gidilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, eskiyen ve ekonomik ömrünü dolduran şebeke ve isale hatlarında yenileme ... Devamını Oku »

‘Çöp evlere’ jet müdahale

YZ__1450_2048x1371

Vatandaşların sağlıklı bir çevrede yaşama hakkını korumak için çalışan Konak Belediyesi, gelen talep ve şikayetler üzerine tespit edilen ‘çöp evleri’ anında temizliyor. YOĞUN ÇALIŞMALAR SONUÇ VERDİ İzmir’de günde 650 ton ile en fazla çöpü toplayan ilçe belediye olan Konak Belediyesi, aynı zamanda çöp ve moloz yığınlarıyla dolu olan yapıları da bir bir temizliyor. Zabıta ekiplerinin destek verdiği temizlik çalışmaları kapsamında son ... Devamını Oku »