Yerel

Başkan Olgun Atila,’Fuarı dolu dolu yaşayalım’

MUS_olgun-atila-fuar-standi

İzmir Enternasyonal Fuarı’nda kapılarını 86. kez açarken, Bornova Belediyesi, bu yıl ki temanın “İnovasyon ve Enerji” olduğu Fuar’da birbirinden renkli ve eğitici etkinliklerle yer alıyor. Başkan Olgun Atila, “Dolu dolu yaşayalım” diyerek tüm İzmirlileri Fuar’a davet etti. Bornova Belediyesi, 86. kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda renkli etkinliklerle yer alıyor. Proje, hizmet ve yatırımlarının da tanıtıldığı 3 No’lu Hol’deki stantta ... Devamını Oku »

Fuar’da Konak’a yoğun ilgi

fuar6

Konak Belediyesi’nin İzmir Enternasyonal Fuarı’nda açtığı stant ilk günden yoğun ilgi gördü. Bu yıl 86’ncısı düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) gerçekleştirilen açılış töreni ile ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. 18-27 Ağustos tarihleri arasında çok sayıda yerli ve yabancı konuğu Kültürpark’ta ağırlayacak olan organizasyonun katılımcıları arasında yer alan Konak Belediyesi, bu yıl da fuarın en fazla ilgi gören stantlarından biri oldu. 3 Nolu ... Devamını Oku »

Buca standı Fuara renk katıyor

5BUC9948

Buca Belediyesi, 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda bu yıl da renkli ve eğlenceli standıyla yerini aldı. Proje ve hizmetlerin görsel şovlarla ve Bucacım maskotlarıyla tanıtıldığı Buca Belediyesi standı, Avrupa Birliği hibe desteğiyle kurulan Roman Bandosu’nun verdiği muhteşem konserle fuar ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Pırlanta Merkezlerinin bir örneğini İzmir fuarı ziyaretçileri için de açan Buca Belediyesi, ... Devamını Oku »

Bayraklı Kurban Bayramı’na hazır

IMG_7779

Bayraklı Belediyesi Kurban Bayramı öncesi hazırlıkları tamamladı. Doğançay kurbanlık satış pazarında 54 büyükbaş, 43 küçükbaş için hayvan çadırı kuruldu. Vatandaşlar Doğançay, Yeni Girne, Çamkıran, Özkanlar, 75. Yıl ve Osmangazi pazar yerlerinde kurban kesimi yapabilecek. Yurdun çeşitli illerinden Bayraklı’ya gelen hayvan sahipleri Bayraklı Belediyesi’nin Doğançay’da kurduğu kurban satış pazarında ağırlanıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da alandaki elektrik, su, duş, ... Devamını Oku »

İzmir’de iz bırakacaklar

s758989

Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve Stavropol Bölgesi Heyeti, 86. İEF için geldikleri İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Aziz Kocaoğlu, “Rusya ve İzmir ilişkisinin güçlenmesi ve geleceğe aktarılmasını tüm kalbimle temenni ediyorum” dedi. Büyükelçi Aleksey Yerhov, ülkesinden 253 kişilik bir ekibin İzmir’e geldiğini açıklarken, konuk Bakan Hotsenko ise İzmir’de iz bırakan çalışmalar yapmak istediklerini söyledi. “Enerji” temasıyla 86. ... Devamını Oku »

İzmir’de opera binası ihalesine iptal kararı

izmirde-opera-binasi-ihalesi-iptal_6951_dhaphoto2

Kamu İhale Kurumu (KİK), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci kez yaptığı opera binası ihalesine yapılan itirazları haklı bularak ihaleyi iptal etti. Büyükşehir Belediyesi, KİK’in gerekçeli kararından sonra ya karşı dava açacak ya da üçüncü kez ihale yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık 2016 tarihinde yaptığı, ancak geçerli teklif olmadığı gerekçesiyle iptal edilen ilk ihalesinin ardından Nisan ayında yapılan ve mayıs ayında sonuçlanan ... Devamını Oku »

Konak Belediyesi’nin Fuar Hazırlıkları Tamam

konak-ief-3jpg_17-08-2017_10-28-35

Konak Belediyesi bu yıl 86. kez kapılarını açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki (İEF) yerini aldı. Açılışı 18 Ağustos Cuma günü yapılacak olan fuara görkemli bir stantla katılan Konak Belediyesi, konuklarını çeşitli etkinliklerle ağırlayacak. Kültürpark içindeki 3 Nolu Hol’de kurulan stantta yürütülen hazırlıkları yerinde inceleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, bu yılki Enerji-İnovasyon temasına uygun bir stant tasarladıklarını söyledi. 86’ncı kez ... Devamını Oku »

Aziz Kocaoğlu’nun 13 yıllık hayali

aziz

“Sağlık konseptiyle planlanmış İnciraltı”nın 13 yıllık görev süresi içindeki en büyük hayali olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “2005-2006 yıllarında bu bölgedeki 1255 dönümü Türkiye’nin insan eliyle yapılmış en büyük kent ormanı haline getiren biziz. Kimse bu konudaki samimiyetimizi test etmeye kalkmasın! Asıl aymazlık, İnciraltı’nın planlanması konusunda beni engel olarak göstermeye çalışmaktır” dedi. Ankara’ya bir kez daha çağrıda ... Devamını Oku »

İzmir Trafiğine Altın Dokunuş

s757190

İzmir Büyükşehir Belediyesi, trafikte yoğunluk yaşanan kara noktaları pratik çözümlerle rahatlatıyor. Daha önce Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önündeki kavşakta yaşanan sıkışıklığa yeni bir düzenlemeyle müdahale eden Büyükşehir Belediyesi, bu kez alışveriş ve sağlık merkezlerinin bağlandığı Bornova Viyadüğü’nün bulunduğu kavşağı, 2.6 km.lik yeni bir yol yaparak rahatlattı. 3 güzergahtan gelerek tek noktada birleşen trafik de birbirinden ayrıldı. Trafiğin yoğun işlediği ... Devamını Oku »

Yaz kursiyerleri sertifikalarını aldı

DSC_4087

Çiğli Belediyesi yaz dönemi sanat kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerler, sertifikalarını törenle aldı. Çiğli Belediyesi tarafından açılan yaz dönemi sanat kurslarını tamamlayan 64 kursiyer, sertifikalarını belediye eski binasında düzenlenen törenle Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’dan aldılar. Kursiyerler çocuklar için resim kursu, güzel sanatlar liseleri ve fakültelerine hazırlık kursu ile karakalem kurslarını tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Yaz boyunca resim öğretmeni Martıgül ... Devamını Oku »