Yerel

İnanca saygı hizmette adalet

buyuksehir-baskan-manset6

Başkan Kocaoğlu, Aliağa’da yapımı tamamlanan kültür merkezinin açılışına katıldı. Kocaoğlu, “Bu merkez İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin herkese adil hizmet götürme çabalarının sonucudur” dedi Hizmete aldığı kültür merkezi ve cemevleri ile Alevi inanç ve kültürünün yaşatılmasında önemli bir ihtiyaca cevap veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa Kültür Merkezi’nin yapımını da tamamladı. İçinde konferans ve yemek salonları ile derslikler, kütüphane, çok amaçlı salon ve ... Devamını Oku »

Tarık Akan Gençlik Merkez Dumlupınar’da da açılıyor

buca-2

Buca Belediyesi üye sayısı 4 ayda 5 bini geçen Tarık Akan Gençlik Merkezi’nin şubesini Dumlupınar Mahallesi’nde açmaya hazırlanıyor. Üniversiteli gençlerle Tarık Akan Gençlik Merkezi’ndeki sohbet toplantısında buluşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ekonomiden siyasete, yerel yönetimlerden Buca’ya kadar pek çok konuda gençlerden gelen soruları yanıtladı. Salonu dolduran gençlerin beklenti ve taleplerini de dinleyen Başkan Piriştina, üniversiteli gençlere müjdeli haberler de ... Devamını Oku »

İZSU’nun büyük başarısı

buyuksehir-gurur-manset-(2)

İZSU, 2016 yılında 64 arıtma tesisinde 301 milyon metreküp atık su arıttı. İzmir’de “atık su arıtım hizmetlerinden yararlananların kent nüfusuna oranı” yüzde 97’ye ulaştı Avrupa standartlarında arıtma kalitesi ve sayısıyla Türkiye’nin örnek illerinden biri olan İzmir’de, “atık su arıtma hizmetlerinden yararlanan nüfusun kent nüfusuna oranı” yüzde 97’ye ulaştı. 2016 yılında 18’i Avrupa standartlarında arıtım yapan ileri biyolojik, 38’i biyolojik ve ... Devamını Oku »

Çınar Evi Büyükpark’ta hizmete açılıyor

bornova-3

Büyük Parkı vatandaşların keyifle zaman geçirebileceği bir alana dönüştürmeyi hedefleyen Bornova Belediyesi, Kızlar Kahvesi ve Down Kafe’nin ardından bu kez yaş almış büyüklerimiz için Çınar Evi projesini hayata geçirdi. Evka – 4’e taşınan Zabıta Müdürlüğü’nün Büyükpark’taki eski yerinde inşa edilen özel mekan, 27 Mart Pazartesi günü (yarın) saat 15.30’da düzenlenecek törenle hizmete açılacak. Çınar Evi’nde, çalınacak müziklerden dekorasyona, menüden oyun ... Devamını Oku »

İzmir’in her yerinde rengarenk çiçekler açar

cicekler-2

Bahar yüzünü gösterdi; İzmir rengarenk çiçeklerle donatıldı. Büyükşehir Belediyesi, kente 5.5 milyon çiçek, 25 bin de ağaç dikiyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da kenti mevsimlik çiçeklerle donatmaya devam ediyor. Çeşitli bölgelerdeki yeşil alanlara rengarenk çiçekler dikerek kentin çehresini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, İzmir’i adeta bir kır bahçesine dönüştürüyor. Baharın gelmesiyle kent, çiçekler ve yemyeşil ağaçlarıyla adeta ... Devamını Oku »

Başkan’dan Selçuk çıkartması

baskan-manset-(7)

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Selçuk’u ziyaret ederek proje ve yatırımlarını anlattı. Kocaoğlu, “referandum sürecine” ilişkin sorulara “Halkımızın duyarlılığı umut verici” diye yorumladı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Selçuk ve köylerini ziyaret ederek yerinde “halk toplantıları” yaptı. Belevi, Zeytinköy, Çamlık ve Gökçealan’da vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kocaoğlu, daha sonra Selçuk Merkez’de düzenlenen açıkhava toplantısına katıldı. Yürüttükleri yatırım ... Devamını Oku »

Bu park göz kamaştırıyor

konak-manset-(4)

İzmir Belediyesi’nin eski başkanlarından merhum İhsan Alyanak’ın adını taşıyan park, Konak Belediyesi tarafından yürütülen bakım ve yenileme çalışmalarıyla göz kamaştırıcı bir görünüme kavuştu İzmir Belediyesi’nin eski başkanlarından merhum İhsan Alyanak’ın adını taşıyan Kılıçreis Mahallesi’ndeki İhsan Alyanak Parkı, Konak Belediyesi tarafından yürütülen bakım ve yenileme çalışmalarıyla göz kamaştırıcı bir görünüme kavuştu. Yapılan düzenlemelerle baştan sona değişerek güzelleşen park aynı zamanda İhsan ... Devamını Oku »

Bayraklı’nın semt merkezlerine büyük ilgi

bayrakli-3

Bayraklı Belediyesi’nin, 23 mahallede açtığı 27 semt merkezi özellikle kadınların uğrak yerlerinden oldu. Geçtiğimiz yıl 150 binden fazla kişi semt merkezlerini ziyaret etti, buradaki etkinliklere katıldı, kurslardan faydalandı. Vatandaşlar kınalarını, nişanlarını buralarda yaptı. Semt merkezleri Bayraklı’nın sosyal aktivite üstleri haline geldi. Bayraklı Belediyesi, özellikle kadınların sosyalleşmesi için faaliyete geçirdiği semt merkezi projesinde rekora koşuyor. 23 mahallede bulanan 27 semt merkezini ... Devamını Oku »

Başkan Sema Pekdaş’tan Kiraz’a ‘hayır’ çıkarması

konak-2

Referandumdan ‘hayır’lı bir sonuç çıkarmak için çalışan CHP İzmir İl Kadın Kolları üyeleri Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’la birlikte Kiraz’a çıkarma yaptı 16 Nisan’da yapılacak referandumdan ‘hayır’lı bir sonuç çıkarmak için çalışan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Kadın Kolları üyeleri Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’la birlikte Kiraz’a çıkarma yaptı. Daha önce de Kemalpaşa, Aliağa, Selçuk ve Ödemiş gibi CHP’nin ... Devamını Oku »

Kocaoğlu’ndan dönüşüm sözü

buyuksehir-evler-manset-(1)

Başkan Kocaoğlu, Karabağlar ve Gaziemir’de sorun ve talepleri dinledi. Kentsel dönüşüm ile ilgili soruları yanıtlayan Kocaoğlu, “Kimseyi komşusundan etmeyeceğiz. Herkes daha konforlu ve güvenli binalarda oturacak” dedi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karabağlar ve Gaziemir’in mahallelerini ziyaret ederek vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Kahve toplantıları sırasında bol bol not alan Başkan Kocaoğlu, yatırım ve projeler hakkında gerekli bilgilendirmeleri yaparken, ... Devamını Oku »