Yerel

İzmir’de mülteci çalıştayı

izmirde-multeci-calistayi_5899_dhaphoto5

Halkların Köprüsü Derneği, İzmir’de bu yıl ikincisini düzenlediği Alan Kurdi (Aylan Bebek) Mülteci Çalıştayı’nda, birlikte yaşamı kurma, entegrasyon politikalarını ve vatandaşlık konularını ele aldı. Mültecilerle ilgili yaptığı çalışmalarla bilinen Halkların Köprüsü Derneği, geçen sene ilkini düzenlediği Alan Kurdi (Aylan bebek) Mülteci Çalıştayı’nın bu sene ikincisini yaptı. Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleşen çalıştayın ana başlığı ‘Birlikte Yaşam Kurmak ve Vatandaşlık’ oldu. Prof. ... Devamını Oku »

‘Acil Komşum’ projesi devam ediyor

acil-komsuma-devam_6598_dhaphoto4

Herkes İçin Acil Sağlık Derneği tarafından İzmir’re geçen ay başlatılan ‘Acil Komşum’ projesinin son durağı Bayraklı ilçesindeki Emek Mahallesi oldu. Her apartman veya sokakta en az bir ilkyardım gönüllüsü yetiştirmek amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Uzman Doktor Ülkümen Rodoplu, Emek Mahallesi’ndeki eğitime yaşları 78 yaşıdaki Rıfat Balıkçı ile 77 yaşındaki İzzet Sayım’ın da katıldığına dikkat ... Devamını Oku »

Kursiyer oyuncular sahnede

kursiyer-oyuncular-sahnede_6252_dhaphoto4

BORNOVA Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 11 farklı kursiyer oyunu ile Bornova’nın 3 ayrı sahnesinde oyunlarını sergilemeye başladı. Her yıl yüzlerce öğrenciye tiyatro eğitimi veren Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu bu yıl da ilkokul 3. sınıf öğrencilerinden başlayarak yüzlerce çocuk, genç ve yetişkine tiyatro eğitimi verdi. 2016-2017 sezonunun sonunda yıl boyunca eğitim alan öğrenciler sergiledikleri oyunlarla sahne heyecanı yaşamaya başladı. 22 Nisan ... Devamını Oku »

Bayraklı’da kadınlar dans ile rahatlıyor

bayraklili-kadinlar-zumbayi-sevdi_1607_dhaphoto2

DANS ve çeşitli vücut hareketlerinin birleşiminden oluşan, son dönemlerin en çok tercih edilen spor dalları arasında bulunan zumba ile zinde kalmanın formülünü keşfeden Bayraklılı kadınlar, Bayraklı Belediyesi’nin açtığı kurslar sayesinde hem eğleniyor hem de fazla kilolarından kurtularak, sağlıklı yaşamın kapılarını aralıyor. Zumba Gold grubundaki 45 yaş ve üzerindeki kadınlar enerjileriyle yaşıtlarını kıskandırıyor. Bayraklı’da 45 yaş ve üzeri yaş gurubunun katıldığı ... Devamını Oku »

50 ülkenin rengi Torbalı’da buluştu

50-ulkenin-rengi-torbalida-bulustu_3893_dhaphoto2

İZMİR’in Torbalı ilçesinde, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından düzenlenen, 50 ülkeden 300 öğrencinin katıldığı etkinlikte dostluk ve kardeşlik mesajları verildi. Etkinlikte öğrencilere seslenen AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Dünyamızın ve insanlığın bu kardeşlik atmosferine her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Dünyanın daha yaşanabilir bir gezegen olması için bu önemli bir noktadır” dedi. Türkiye’de yüksek öğrenim ... Devamını Oku »

Evde sağlık hizmeti

evde-saglik-hizmeti_1064_dhaphoto2

KONAK Belediyesi evde sağlık hizmeti veriyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hastaneye gidemeyecek durumda olan vatandaşların evlerine giderek basit tıbbi müdahaleler sınıfına giren hizmetleri ücretsiz sunuyor. Konak Belediyesi’nin deneyimli doktor ve sağlık personellerinden oluşan ekipler, ‘Evde Sağlık Hizmeti’ kapsamında randevu tarihinde hastanın evine ulaşarak gerekli sağlık hizmetini eksiksiz uyguluyor. Yatak yarası bakımı, ameliyat pansumanı, dikiş alma, sonda takma-çıkarma, şeker, tansiyon ... Devamını Oku »

Asırlık Sinagog anı evi oldu

beit-hillel-sinagogu-ani-evi-oldu_6064_dhaphoto9

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin yıkılmak üzereyken yeniden ayağa kaldırdığı Beit Hillel Sinagogu, anı evi olarak kentin kültür yaşamına sunuldu. 17. yüzyılda inşa edildiği bilinen yapının açılış töreninde konuşan İzmir Musevi Cemaati Başkan Sami Azar, dünyada giderek artan inanç temelli ayrımcılık ve düşmanlıklara inat İzmir’in örnek bir duruş sergilediğini belirterek, “İşte burası İzmir. Bu yüzden bu kenti bütün dünyaya tanıtmalıyız” dedi. Çok ... Devamını Oku »

Muhittin Selvitopu öğrencilerle buluştu

ilkokul-ogrencilerine-ogut-verdi_7585_dhaphoto3

KARABAĞLAR Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu katıldığı Yerel Yönetimler Paneli’nde Karabağlar Rıza Özmenoğlu İlkokulu öğrencileriyle bir araya gelerek, belediyelerin görevlerini ve hizmetlerini anlattı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Rıza Özmenoğlu İlkokulu’nun düzenlediği Yerel Yönetimler Paneli’ne katılarak, 4.sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Okul öğretmenlerinden Mustafa Şenol’un yönettiği panele Başkan Selvitopu’nun yanı sıra Karabağlar Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hepşengünler, Esentepe Mahalle Muhtarı ... Devamını Oku »

Konak’ta yeni spor alanları

konaktan-spora-yatirim-atagi_9748_dhaphoto5

SON üç yılda spora yaptığı yatırımlarla yerel yönetimlerde örnek olan, açtığı spor merkezleriyle binlerce kişiye spor yapma imkanı sunan Konak Belediyesi, yeni spor alanları yaratma konusunda da önemli bir adım attı. Konak Belediyesi bu kez başlattığı tesisleşme hamlesiyle de kulüplerin umudu oldu. Antrenman yapacak saha sıkıntısı çeken takımların yüzünü güldürecek yatırımlar için çalışmalara başlanırken, kısa sürede tamamlanması planlanan üç proje ... Devamını Oku »

Bayraklı kendiliğinden dönüşüm için çalışma yapıyor

bayrakli-kendiliginden-donusum-icin-calisma-yapiyor_5128_dhaphoto2

BAYRAKLI’da faaliyet gösteren 20 yöre derneğinin başkan ve yöneticileri Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ kendiliğinden dönüşüm için gerçekleştirilen imar revizyon planlarıyla ilgili yeni çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Tepekule ve Çay Mahalleri’nde bu çalışmaları tamamladık. Meclislerimizden geçirdik. Şimdi sıra diğer mahallerimizde. Gecekondularda ulaşım, yeşil alan, otopark, sosyal donatı alanı yetersizliği bu değişikliklerle çözüme kavuşacak” dedi. Bayraklı Erzurumlu Dernekler Federasyonu, Öz Sivaslılar Derneği, ... Devamını Oku »