Yerel

Sema Pekdaş, belediye personeli ile bayramlaştı

sema-pekdasjpg_24-06-2017_10-52-03

Belediye çalışanlarıyla bayramlaşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Türkiye’de adaletin üstünlüğü olsun istiyoruz, hep birlikte Türkiye’de mutlu bireyler olarak yaşamak istiyoruz, çocuklarımızın özgür birey olarak yetişmesini istiyoruz” dedi. Konak Belediyesi’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramı öncesi belediye personeli bir araya gelerek bayramlaştı. Belediyenin Basmane’deki hizmet binasındaki yemekhanede gerçekleşen törene Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, meclis üyeleri, ... Devamını Oku »

İzmir’de Ulaşıma Bayram Tarifesi

haber_2469_1

İzmirliler Ramazan Bayramı süresince, Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu ulaşım araçlarıyla yüzde 50 indirimli tarifeyle seyahat edecek. Ayrıca ücretsiz olarak yapılacak mezarlık ziyaretleri için tahsis edilen otobüslerin güzergah ve saatleri belli oldu. Ramazan Bayramı süresince 08.00-17.00 saatleri arasında 6 ayrı noktadan mezarlıklara sefer yapılacak. Ramazan Bayramı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu ulaşım araçları (Havaalanı, Baykuş, Bilet 35, Aylık Bilet ve Yerleşke ... Devamını Oku »

Aziz Kocaoğlu,İşçilerle Bayramlaştı

27662_20170624104513_ERC_5190--

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sabah erken saatlerde İZSU Halkapınar tesislerine giderek işçilerin bayramını kutladı. Büyükşehir Belediyesi’nin 26 bin kişilik bir aile olduğunu dile getiren Başkan Kocaoğlu, “Birçok sıkıntıyı ve krizi birbirimize güvenerek aştık. Hepinize emekleriniz için teşekkür ediyorum” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sabahın ilk saatlerinde İZSU Genel Müdürlüğü’nün Halkapınar’daki tesislerinde çalışanlarla buluştu. Başkan Kocaoğlu’na ziyarete ... Devamını Oku »

Konak’ta bayram mühürü

tahliye-(1)

Konak Tünelleri yapılırken evleri hasar gören vatandaşların, bayram sonrası tahliyesi isteniyor. Duatepe’de yaşayan Hüseyin Cankılıç, ‘Ben devletin vatandaşıysam, bana sahip çıkacaklar” sözleri ile isyan etti. Başbakan Binali Yıldırım’ın projesi olan ve tartışmalar arasında yapımı tamamlanan Konak Tünelleri, hizmete girdi. Tüneller hizmete girdi girmesine ancak arkasında yıkık dökük onlarca hayat bıraktı. Tünellerin geçtiği Yeşildere-Konak hattında kalan evlerin bir çoğunda hasar oluştu. ... Devamını Oku »

Başkan Kocaoğlu’ndan Bayram Mesajı

27661_20170623012502_DSC_0925

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ramazan Bayramı kutlamasında önemli mesajlar verdi: “İzmir, Türkiye’nin en çok dikkat ettiği, en çok takip ettiği, en çok yaşamak istediği bir kent haline geldi. Bunu birlikte başardık. Biz inandık, biz tasarruf ettik, biz doğru bir finans politikası izledik. Yol gösterici eleştirileri dikkate alıp daha fazla çalışacağız. Siyasi çıkar amaçlı eleştiriler karşısında ise dik duruşumuzu ... Devamını Oku »

Bayram öncesi hijyen denetimi

konak-kemeralti-seker-ziyaretleri-1jpg_23-06-2017_10-17-39

Konak Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi şeker ve çikolata satışı yapan işyerlerinde ruhsat, etiketleme ve hijyen kontrolü yaptı. Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler her yıl olduğu gibi bu Ramazan Bayramı öncesinde de şeker ve çikolata satışı yapan işyerlerlerine yönelik denetimler yaptı. Bayram alışverişine çıkan İzmirlilerin akınına uğrayan Kemeraltı Çarşısı’nda bulunan şekercileri tek tek gezen ekipler, etiketleme, ruhsat ve hijyen kontrolünde ... Devamını Oku »

Süt Kuzusu mola veriyor

27659_20170623100953_HKN_2843

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni alım süreci nedeniyle Süt Kuzusu Projesi’ne 24 Haziran’dan itibaren 16 günlük zorunlu bir ara verecek. 2012 yılının Eylül ayından bu yana İzmirli miniklerin toplam 47 milyon 250 bin litre süt içmesini sağlayan proje, 10 Temmuz’da kaldığı yerden devam edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Tire Süt Kooperatifi işbirliğiyle başarıyla yürüttüğü, 1-5 yaş arasındaki 124 bin çocuğun haftada 2 ... Devamını Oku »

Lozan ve Montrö meydanları yenileniyor

27660_20170623101606_9b

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Tramvayı’nın geçiş güzergahındaki Lozan ve Montrö meydanlarını orijinaline sadık kalarak yeniliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Tramvayı’nın imalat çalışmaları kapsamında, güzergâh üzerinde bulunan Şair Eşref Bulvarı’ndaki ray döşeme çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalar Alsancak Camii ile Montrö Meydanı arasında etaplar halinde devam ederken, Büyükşehir Belediyesi hattın geçtiği bölgelerde çevre düzenleme çalışmalarını da gerçekleştiriyor. Lozan ve Montrö ... Devamını Oku »

Buca’da ihtiyaç sahiplerine bayram temizliği

1498030692

Buca Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi engelli ve yaşlılar için verdiği evde temizlik hizmetinden yararlanan vatandaşların evinde bugünlerde bayram telaşı yaşanıyor. “Evler Temiz Gönüller Bir” projesi kapsamında hizmet veren ekipler, 992 vatandaşın evinde dip köşe bayram temizliği yapıyor. Buca Belediyesi’nin kurduğu temizlik ekipleri aracılığıyla verdiği evde temizlik hizmeti projesi tüm hızıyla devam ediyor. “Evler Temiz Gönüller Bir” adını taşıyan evde temizlik projesinde ... Devamını Oku »

Bornova ‘da dost sofrası kuruldu

EVR_1910-8

Bornova Belediyesi, Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile işbirliğiyle her gün bir mahallede ve bir noktada sabit olmak üzere kurduğu iftar sofralarına katkı koyan hayırseverlere Kadir Gecesi’ndeki anlamlı buluşma ile teşekkür etti. Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde kurulan, Dostluk Sofrası’nda birlik beraberlik mesajları verildi. Bornova’daki dayanışma, aynı gece Sahurda da devam etti. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ramazan Ayı boyunca Türk Kızılayı ... Devamını Oku »