Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan ” Bir gece ansızın gelebiliriz”

son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-bir-gece-ansizin-gelebiliri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Olağan Genel Kuruluna katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmasında, “Terör örgütlerine karşı tarihimizin en büyük başarılarını elde ediyoruz. FETÖ’nin devletten, iş dünyasından, sivil toplum hayatımızdan ve ülkemizin her köşesinden sökülüp atılması yolunda çok önemli uygulamalar gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Bu bitmedi. Bu vücudumuzdaki öyle bir virüs ki metastaz ... Devamını Oku »

Kılıçdaroğlu: ‘Hiçbirinin yüzü gülmüyor’

-kilicdaroglu-hakimlerin-siyasal-gorusleri-olabilir-ama-vicdani-ahlaki-olmayan-hakim-olmaz-diye-dusunduk_6330_dhaphoto8

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP il başkanları toplantısında konuştu. YSK’nın referanduma ilişkin verdiği kararı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Yüzde 51 ile kazandı deniyor ama hiçbirinin yüzü gülmüyor. Oylar sandıkta değil YSK’da çalınmış. Hırsızlığın adresi başka bir yer olmuş. Aklımıza gelmedi. Birileri araya giriyor. Doğuda sayım bittikten sonra kural değişiyor. Hakimlerin siyasal görüşleri olabilir ama vicdanı, ahlakı olmayan hakim olmaz diye düşündük. ... Devamını Oku »

Barış Yarkadaş ‘Wikipedia’yı derhal açın’

baris-yarkadas

Dünyanın en büyük internet ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia’ya Türkiye’de sabah saatlerinden itibaren erişilemiyor. Kullanıcılar wikipedia.org’a giriş yapamıyor. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, dünyanın en büyük çevrimiçi ansiklopedisi Wikipedia’ya Türkiye’den erişilememesine ilişkin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada  Wikipedia’ya Türkiye’den erişimin engellenmesini eleştirdi ve Wikipedia’nın bir an önce açılmasını istedi. BTK’nın “Site Bilgileri Sorgu Sayfası” üzerinden sorgulandığında ise siteye mahkeme kararı olmaksızın “idari ... Devamını Oku »

Sızıntı raporuna destek istedi

sizinti-raporuna-destek-istedi_9961_dhaphoto1

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay Çeşme’de karaya oturan ‘Lady Tuna’ adlı geminin sızıntısına ilişkin olarak duyarlı vatandaşlardan destek istedi. Ana Yaşam Vakfı (AYVA) kurucuları Avukatı Senih Özay ve Avukat Murat Fatih Ülkü’nün Çeşme Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı zarar tespiti davasında açıklanan bilirkişi raporuna dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay Balbay, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a şunları söyledi:“3 ... Devamını Oku »

CHP’li Çam, referandum sonucuna AİHM’de itiraz etti

chpli-cam-referandum-sonucuna-aihmde-itiraz-etti_1441_dhaphoto1

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, anayasa değişikliği referandumuyla ilgili bireysel olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) itiraz başvurusunda bulunduğunu söyledi. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, AİHM başvurusunda,16 Nisan’daki anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin süreçte ve sonrasında yaşananları özetledi. Çam, başvurusunda, halk oylaması sürecinde tüm kamu kaynaklarının, tarafsızlık yemini eden cumhurbaşkanınca bizzat koordine edilen, kapsamlı bir planla ‘Evet’ oyu verilmesi yönünde ... Devamını Oku »

Bakan Çelik’ten kongre açıklaması

bakan-celikten-kongre-aciklamasi_9005_dhaphoto1

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, parti kongresinin 21 Mayıs’ta gerçekleşeceğini belirterek, “Sayın cumhurbaşkanımızın kurucusu olduğu partiyle ilişkisi de bu şekilde gündeme gelmiş olacak” dedi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ak Parti’nin 21 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan genel kurulu ve kabine değişikliği haberleriyle ilgili Antalya’nın Serik İlçesi Belek Turizm bölgesindeki Maritim Pine Beach Resort Hotel’de düzenlenen Türkiye-Afrika Tarım ... Devamını Oku »

AKP’nin kongre tarihi belli oldu

20160522-2-16839260-10300104,oho3zNny8EC3JgK7iEzZCw

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) olağanüstü kongre tarihi belli oldu.Olağanüstü kongre 21 Mayıs tarihinde yapılacak. 21 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongrede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Parti genel başkanı olması bekleniyor. Devamını Oku »

CHP’li Yiğit, Körfez Tüp Geçişi’ni sordu

chpli-yigit-korfez-tup-gecisini-sordu_9711_dhaphoto5

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Başbakan Binali Yıldırım’a Körfez Tüp Geçişi’ne ne zaman başlanılacağını, ne zaman bitirileceğini sordu. CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Başbakan Binali Yıldırım tarafından İzmir’e vaat edilen Körfez tüp geçişi projesini TBMM gündemine taşıdı. 2011 seçimlerinden önce vaat edilen 35 projenin üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen daha tamamlanmadığını belirten Körfez tüp geçişinin takipçisi olacaklarını belirterek projenin ne ... Devamını Oku »

CHP’den kadınlara yönelik kampanya

chpde-kadin-uyeleri-ikiye-katlama-kampanyasi_7796_dhaphoto3

CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, İzmir’de referandumda yüzde 68.8 ‘hayır’ oyu alınmasındaki en büyük aktörün kadınlar olduğunu söyledi. CHP’li kadınlara 2017 yılı sonuna kadar kadın üye sayısını ikiye katlama çağrısı yapan Güven “Resmi sonuç ‘evet’ olsa bile ilk seçimde sonucun ‘hayır’ olduğunu görecekler” dedi. Anayasa değişikliği için 16 Nisan’da yapılan referandumunda yüzde 68.8 ‘hayır’ oyu çıkan İzmir’de CHP İl ... Devamını Oku »

Gazeteci vekiller sendikayla beraber

sertel

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi, 1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı’na İzmir’in gazeteci kökenli milletvekillerinin de katılacağını duyurdu. Sendikadan yapılan açıklama şu şekilde: TGS 1 MAYIS’TA GAZETECİ MİLLETVEKİLLERİYLE ALANLARDA Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi, 1 Mayıs işçi ve emek bayramı’nda bu kez Gazeteci İzmir Milletvekilleri Atilla SERTEL, Mustafa BALBAY ve Tuncay ÖZKAN’ın da katılımlarıyla yürüyerek işçi sınıfı safındaki ... Devamını Oku »