Politika

Bahçeli’den bayram mesajı;’Vahim meseleler, fuzuli yürüyüşlerle aşılamayacak’

devlet-bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı mesajında, “Türk milletinin karşı karşıya olduğu vahim meseleler fuzuli yürüyüşlerle aşılamayacak; hezeyan adımlarla engebeli yollarda adalet ve ahlak bulunamayacaktır. Milli birlik ve kardeşlik ruhu diri olduktan, dayanışma ve yardımlaşma şuuru ayakta durduktan sonra hiçbir hain emel, hiçbir yabancı ajan, hiçbir işbirlikçi Türkiye’ye zarar veremeyecektir” dedi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir ... Devamını Oku »

Bakan Özlü;’Hafta sonu çalışması için İzin şartını kaldırıyoruz’

bakan_ozluden_osb_mujdesi_1477480503_3674

BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Üretim Reformu Paketi’ndeki maddeyle hafta sonu çalışmak isteyen fabrikaların izin alma şartını kaldırdıklarını söyledi. Bakan Özlü, Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde belediyenin düzenlediği iftarda konuştu. Bakan Faruk Özlü, “Huzur içinde yaşamak istiyorsak bir an olsun zafiyete düşmeden uyanık ve cesur olmak durumundayız. Bu coğrafya zafiyeti kaldırmaz. Dış politikada nabza göre şerbet vermeyeceğiz. Birileri çıkıp Ak ... Devamını Oku »

Adalet Yürüyüşü 10’uncu gününde

chpnin-adalet-yuruyusunde-10uncu-gun-fotograflar_5610_dhaphoto7

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün 10’uncu gününe başlamadan yaptığı açıklamada, “Bayramın memlekete huzur, barış, esenlik getirmesini istiyorum. Gerginliklerden Türkiye, çok acılar çekti çekiyoruz. Gerginliklerden de kurtulabileceğimiz bir Türkiye umut ediyorum. ‘Adalet Yürüyüşü’ bayrama ayrı bir anlam katacaktır” dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 10’uncu gününe, geceyi de geçirdiği Bolu’nun Afşar Köyü’ndeki kamp alanından başladı. ... Devamını Oku »

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram Mesajı Yayınladı

erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan bayramı nedeniyle görüntülü mesaj yayınladı.Erdoğan’ın başram mesajı şu şekilde: “Aziz vatandaşlarım,  mübarek Ramazan Bayramınızı yürekten tebrik ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını nihayete erdirerek, yeni umutlarla bir bayrama daha kavuştuk.  Ülkemizde yaşanan terör olayları ve bölgemizde devam eden, hatta yenileri ortaya çıkan insani krizler sebebiyle, bu Ramazan ayını da ... Devamını Oku »

Enis Berberoğlu özel izin ile cenazeye katıldı

enis-berberoglu-ndan-soner-yalcin-a-cevap-180756-5

Kayınpederinincenazesine katılması için 1 gün izin verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Maltepe Cezaevi’nden çıktı. Geniş güvenlik önlemleri altında cezaevinden minibüs ile çıkarılan Berberoğlu cenaze törenin yapılacağı Gaziosmanpaşa’ya götürülüyor. Kayınpederinin cenazesine katılması için 1 gün izin verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, camiye geldi.Geniş güvenlik önlemleri altında Küçükköy Merkez Camii’ne getirilen Berberoğlu’nu eşi Oya Berberoğlu karşıladı. Enis Berberoğlu, babasını kaybeden eşi Oya ... Devamını Oku »

CHP’lilerden AKP’li Kavuz hakkında suç duyurusu

chplilerden-ak-partili-kavuz-hakkinda-suc-duyurusu_3131_dhaphoto1

İzmir’de, AKP Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Emrullah Kavuz hakkında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak sosyal medya üzerinden paylaştığı video ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunuldu. AKP Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Emrullah Kavuz’un, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak sosyal medya üzerinden paylaştığı video ile ilgiyi olarak CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Şehrazat Mercan, CHP İl Genel Sekreteri ... Devamını Oku »

Enis Berberoğlu’na 1 günlük cenaze izni

enis-berberoglu-ndan-soner-yalcin-a-cevap-180756-5

MALTEPE Cezaevi’nde tutuklu bulunun CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na kayınpederi Murat Aydın’ın cezanesine katılabilmesi için izin verildi. Berberoğlu’nun kayınpederi Murat Aydın dün vefat etti. Avukatı Murat Ergün mahkemeye başvurarak Berberoğlu’nun cenaze törenine katılabilmesi için izin istedi. Avukatın talebini değerlendiren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Berberoğlu’na yarın saat 18.00’e kadar cenaze izni verilmesini kararlaştırdı. Devamını Oku »

İzmir AKP yöneticisinden Kılıçdaroğlu’na ölüm tehdidi

emrullah-kavuz11

​Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre İzmir Karabağlar Belediyesi AKP’li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak, Adalet Yürüyüşü başlatan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ölüm tehdidinde bulundu. ​İzmir Karabağlar Belediyesi AKP’li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak, Adalet Yürüyüşü başlatan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ölüm tehdidinde bulundu.İzmir Karabağlar Belediyesi AKP’li meclis üyesi Emrullah Kavuz, bir video yayınlayarak, ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatan CHP ... Devamını Oku »

‘Adalet Yürüyüşü’ 9’uncu gününde

chpnin-adalet-yuruyusunde-9uncu-gun-fotograflar_1809_dhaphoto4

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İlk günlerde döküleceğimizi bekliyorlardı. Şimdi gördüler, bırakın dökülmeyi giderek artan bir kitle var” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun avukatlarının bugün Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuracağını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Bu da önemli bir aşama. Umuyorum, adalet yerini bulmuş olur” dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün 9’uncu gününe ... Devamını Oku »

Erdoğan;’İspatlayamazsanız alçaksınız, namustan yoksunsunuz’

cumhurbaskani-erdogan-kilicdarogluna-ispatlayamazsaniz-alcaksiniz-namustan-yoksunsunuz-ek-fotograflar_9281_dhaphoto5

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ” Çıkmış bana kendisinin Grup Başkanvekilimidir, ne karın ağrısı, 3 buçuk milyar dolar  mal varlığım varmış. Ey Kılıçdaroğlu senin bu adamının yaptığı açıklamayı ispatlayamazsanız alçaksınız, namustan yoksunsunuz. Eğer bizim böyle bir varlığımız olmuş olsaydı, Türkiye’de bu hizmetleri kimse göremezdi ” dedi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramankazan’da Çiftçiler ile İftar programına katıldı. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramankazanlıların ... Devamını Oku »