Politika

Erdoğan: Yıldırım asla aykırı davranamaz

erdoıgan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesindeki ‘evet’ mitinginde konuştu. İdam tartışmalarına değinen Erdoğan, 16 Nisan’dan sonrasının beklenmesini istedi, “Kılıçdaroğlu ne diyor, ben idamdan yanayım diyor. Bahçeli açıkladı. Sayın Yıldırım da asla aykırı davranamaz. Bana geldiğinde bunu onaylarım” ifadelerini kullandı. Kandil’in ve ‘FETÖ’nün referandumda ‘Hayır’ diyeceğini iddia eden Erdoğan, “Bunlar 15 Temmuz’da darbe yapanlar değil mi? Demek ki bunun tersini ... Devamını Oku »

Doğruyu söylemiyorlar

kilicdaroglu-(1)

Anayasa değişikliğinde başkan yardımcısı sayısının kaç olacağının belli olmadığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Evet cephesinin halka doğruları söylemediğini iddia etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişikliğinin sorunlara çözüm getirmeyeceğini savundu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Ben şimdi size samimi olarak soruyorum. Ve iktidar sahiplerine de soruyorum. Buna evet diyen vatandaşlara da diğer siyasi liderlere de soruyorum. Bu anayasa değişikliği ... Devamını Oku »

Akşener on binlere seslendi: Diktatörlüğe Hayır

IMG_6222

MHP’li muhalif isimlerden Meral Akşener, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda on binlerce İzmirli’ye seslendi. Akşener, 16 Nisan’daki referandumda diktatörlük anayasasına izin vermeyeceklerini söyledi MHP’li muhalif isimlerden Meral Akşener’in İzmir Gündoğdu Meydanı’ndaki “hayır” mitingi on binlerce kişiye ev sahipliği yaptı. Etkinlikten saatler önce alana akın eden on binlerce vatandaş, Türk bayrakları, Atatürk ve Türkeş posterleri açtı. Sık sık “Mustafa Kemal’in, Alparslan Türkeş’in askerleriyiz” ... Devamını Oku »

Anadolu Lisesi’nde çıkırklık eğitim merkezi açılmasına tepki

anadolu-2

85. Yıl Mesleki Lisesi’nde çıraklık eğitim merkezi açılmasının güvenliği azaltacağını öne süren veliler kız çocuklarının eğitimi bırakmak zorunda kalacağını iddia etti Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’ndeki TBMM 85’inci Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne çıraklık eğitim merkezi açılacağını öğrenen veliler, duruma tepki gösterdi. 354 öğrencinin eğitim gördüğü okulun giriş kapısında çocuklarıyla birlikte eylem yapan veliler, merkez açılırsa güvenliğin azalacağını öne sürdü. Göstericiler ... Devamını Oku »

Eti Maden yabancılara mı satılacak?

sertel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, dünya rezervlerinin yarısı ülkemizde bulunan bor madeninin özelleştirileceği yönündeki iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP’li Sertel, “Şubat ayında Varlık Fonu’na devredilen ve dünyada bir numaralı bor madeni işleticisi olan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün özelleştirilmesi, işletme devir hakkı yoluyla satılması veya ... Devamını Oku »

TGB, ülkenin tüm gençlerini Ankara’daki zirveye çağırıyor

tgb-(1)

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 16 Nisan’da yapılacak Anayasa referandumu öncesinde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda 2 Nisan’da gerçekleştirilecek Gençlik Meclisi’nde Türkiye’nin gerçek sorunları masaya yatırılacak. Başta üniversitelerde örgütlü olanlar olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının gençlik kollarının katılımıyla gerçekleşecek zirve iki oturum halinde yapılacak. Sabah oturumunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu (ya da parti ... Devamını Oku »

Balkanlılar Hayır’da buluştu

balkanlilarin-hayir-bulusmasi_3380_dhaphoto2

Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu’nun Bornova’da düzenlediği ‘Balkanlıların Cumhuriyeti Buluşması’na İzmir Marşı ve Hayır sloganı damgasını vururken 16 Nisan’a mücadele çağrısı yapıldı Ege Balkan Rumeli Federasyonu’nun düzenlediği ‘Balkanlıların Cumhuriyet Buluşması’ Bornova Çamdibi Pazaryeri üzerindeki İzbaş Düğün Salonu’nda yapıldı. Etkinliğe CHP İzmir milletvekili Musa Çam, Tacettin Bayır, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, eski Genel Sekreter ve İstanbul Milletvekili BihlunTamaylugil, CHP’li ... Devamını Oku »

Ezgi’nin ölümü CHP’yi yasa boğdu

ezgi

İZMİR’in Karabağlar İlçesi’nde, 5’inci kattaki evinin balkonundan düşen 25 yaşındaki CHP Konak Gençlik Kolları üyesi Ezgi Melek Gürdal, hayatını kaybetti. Olay, önceki gün akşam saatlerinde Metin Oktay Mahallesi’nde meydana geldi. Ezgi Melek Gürdal, hava almak için çıktığı 5’inci kattaki evinin balkonundan dengesini kaybedip düştü. Beton zemine çakılan Gürdal, ağır yaralı olarak ambulansla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma ... Devamını Oku »

Sertel: Üretici ve köylü perişan

unnamed

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, referandum çalışmalarına Ödemiş ve köylerinde devam etti. CHP İlçe Başkanı Nazan Dönmez’le birlikte ilçe merkezinin yanı sıra Horzum, Çamyayla ve Gönlünce köylerinde “Hayır” çalışması yapan Atila Sertel, rejim değişikliğinin sakıncalarını anlattı, evet çıkması halinde vatandaşın, köylünün en önemlisi de ülkenin içine düşeceği zorlukları vatandaşlara örneklerle aktardı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 15 yıldır ... Devamını Oku »

Bu dilden herkes rahatsız

32777148694_d20475a064_o

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa ülkelerine yönelik son çıkışını eleştirdi. Bu yıkıcı dilden AKP ve MHP’ye oy verenler de dahil herkesin rahatsız olduğunu savundu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da Muhtarlar ve Hemşehri Dernekleri ile Kahvaltı Toplantısı’nda konuştu. 2.5 yıldır fiili Başkanlık döneminin yaşandığını belirten Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Bir kişiye yetki veriyoruz. Bütün ekonomik ve sosyal ... Devamını Oku »