Politika

CHP’li Sındır ; ‘Sağa sola çamur atarak gerçekleri gizleyemezsiniz’

chp-izmir-milletvekili-kamil-okyay-sindir-tarim-iscileri-allaha-emanet-ea-e1467042239956

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Gülen’in 1967 yılında CHP’ye 5 bin lira bağışta bulunduğuna yönelik iddialara ilişkin “Sağa sola çamur atarak gerçekleri gizleyemezsiniz. Darbe girişimi sonrası operasyonlarda çaycıyı, baklavacıyı aldınız ama yıllarca FETÖ himayesinde ve birlikte iş tutanları, yol yürüyenleri, Pensilvanya’ya gidip FETÖ’nün huzurunda diz kırıp oturan siyasetçileri görmezden gelemezsiniz. Yüce Meclis’in çatısı altında, millet adına yaptığınız araştırmayı ciddiyetle ... Devamını Oku »

Sertel,’Tutuklamalar akıl tutulmasıdır’

Atila-Sertel(ARŞİV)

CHP Milletvekili Sertel, Sözcü çalışanlarının tutuklanmasını kınadı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Sözcü Gazetesi İnternet Sorumlu Müdürü Mediha Olgun ve İzmir Muhabiri Gökmen Ulu’nun tutuklanması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Türk basını, basın ve ifade özgürlüğü adına utanç verici bir gün daha yaşandığını belirten CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “AKP’yi kazısanız altından FETÖ çıkar. Sözcü Gazetesi’ni kazısanız ... Devamını Oku »

AKP’den kalaslı muhalefet

ak-partiden-kalasli-muhalefet_6544_dhaphoto2

İZMİR’de AK Partili meclis üyeleri CHP’li Çiğli Belediyesi’ni kalas ve çeşitli yedek parçaları ellerine alarak eleştirdi. AKP Çiğli Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Mesut Demirkaya, partisinin ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Çiğli Belediyesi’nin 2016 yılı denetim raporunu incelediklerini belirterek geçen 1 yılın daha heba olduğunu önü serdi. Demirkaya, “Amacımız çamur atmak değil. Yapılması gerekenleri göstermek, kendimizce yanlış gördüklerimiz konusunda görevimiz ... Devamını Oku »

MHP İzmir’de 11 istifa

mhpde-11-istifa-2-_9650_dhaphoto1

MHP İzmir İl Başkanlığı’nın teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sayit Şanlı, partiden istifa eden 11 MHP’linin huzursuzluk kaynağı olduğunu öne sürerek, şöyle konuştu: “MHP Bergama ilçe teşkilatımızın üyesi olan, aralarında meclis üyelerimiz ve belediye başkan adayımızın da bulunduğu bir grup partili istifa etmiştir.Bu istifa eden şahıslar 1 Kasım seçimlerinde hiçbir parti faaliyetimize katılmamışlardır. 1 Kasım’dan sonrada MHP içerisinde yürütülmeye çalışılan ... Devamını Oku »

Bakan Eroğlu’na Kuş Cenneti planını sordu

bakan-erogluna-kus-cenneti-planini-sordu_1203_dhaphoto1

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, İzmir Kuş Cenneti’ni meclis çalışmalarında kürsüye taşıdı. İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ) ile protokolü yenilemeyen Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Kuş Cenneti ile ilgili planının ne olduğunu sordu. TBMM’deki genel kurul çalışmaları sırasında gündem dışı söz alan Balbay, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın, İZKUŞ ile İzmir Kuş Cenneti protokolünü yenilememesi ve ... Devamını Oku »

CHP’li Altıok, tutuklu üniversite öğrencilerini ziyaret etti

chpli-altiok-tutuklu-universite-ogrencilerini-ziyaret-etti_4918_dhaphoto1

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, Aliağa Cezaevi’nde tutuklu bulunan 11 üniversite öğrencisini ziyaret etti. Altıok, referandum sürecinde ve hemen sonrasında İzmir’de ve Çanakkale’de gözaltına alındıktan sonra tutuklanan öğrencilerin temel ortak sorununun kötü muamele, kalabalık koğuşlar ve uzun tutukluluk süresi olduğunu öne sürdü. YSK’nın seçim kararını protesto eyleminde gözaltına alınan ve tutuklanan Emine Akbaba, Enise İlgin ve Ezgi Toker’i 2. ... Devamını Oku »

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan FETÖ Açıklaması

bozdag-herkes-kilici-eline-almis-su-fetocu-bu-fetocu-diye-kesmeye-bakiyor_9992_dhaphoto1

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, “Şimdi FETÖ hakkında ağzını açıp konuşan bir sürü insan görüyorsunuz; medyada, siyasette, her yerde. Marifet, bugün konuşmak değil; marifet, 17 Aralık’ta adam gibi durup, adam gibi konuşmaktı. O gün, konuşan var mıydı? Şimdi herkes kılıcı eline almış. ‘Şu FETÖ’cü, bu FETÖ’cü’ diye kesmeye bakıyor. ‘FETÖ’cü’ diye kesmeye kalktıkları, 17-25 Aralık’ta ve sonrasında FETÖ’cülere karşı en önde ... Devamını Oku »

CHP’li Bayır ‘7 yılda sadece 28 milyon metreküp su verdiniz’

HYD_6093

25 Mayıs tarihinde gerçekleşen meclis çalışmalarında CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ile Orman ve Su İşleri Bakanı arasında, ‘’Gördes Barajı’’ tartışması yaşandı. Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun İzmir’e yatırım konusunda Gördes barajını örnek göstermesi üzerine Bayır, ‘’İzmir’e yılda 58 milyon metre küp su verme taahhüdünde bulunduğunuz baraj delik olduğu için, 7 yılda sadece 28 milyon metreküp su verdiniz. ... Devamını Oku »

Kılıçdaroğlu’dan ‘Ömer Faruk Kavurmacı’ açıklaması

kilicdarogludan-omer-faruk-kavurmaci-aciklamasi-serbest-birakilmasi-siyasi-otoritenin-beklentileri-ve-talimatlariyla-gerceklesmistir_5958_dhaphoto4

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vatan Partisi Genel Merkezi’ni ziyaretin ardından Genel Başkan Doğu Perinçek’le görüşmelerine ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak, tahliye edilen İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkındaki açıklamalarına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de bugün yargı bağımsızlığı yok. Hapishanelerinde 150’ye yakın gazeteci, uyduruk gerekçelerle tutuklanırken, bir kişinin ... Devamını Oku »

CHP’li Sertel,’Bu mu sizin adaletiniz?’

atila-sertel

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel,referandum sonrası protestolardan sonra tutuklanan ve Aliağa Şakran Kadın Cezaevi’nde tutuklu bulunan kız öğrencilere uygulanan çıplak aramaya tepki gösterdi. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, referandum sonuçlarını protesto ettikleri için Aliağa Şakran Kadın Cezaevi’nde tutuklu bulunan kız öğrencilerin çıplak aramaya maruz kalmasını TBMM Genel Kurulu’nda sert bir dille eleştirdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da hazır bulunduğu genel ... Devamını Oku »