Politika

Bozdağ : Atatürk’ü yenemedikleri gibi Erdoğan’ı da yenemeyecekler

bozdag-herkes-kilici-eline-almis-su-fetocu-bu-fetocu-diye-kesmeye-bakiyor_9992_dhaphoto1

BAŞBAKAN Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Dünyadaki bütün alçaklar, bütün reziller, Türkiye düşmanları bir araya gelse, tıpkı Kurtuluş Savaşı yıllarında Atatürk’ü ve arkadaşlarını yenemedikleri gibi Tayip Erdoğan ve arkadaşlarını yenemeyecekler. Yine kaybedecekler, yine arkalarına baka baka gidecekler. 2019’a giderken sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz Türkiye hakkında, Türk halkının bu Türkiye Cumhuriyeti hükümetine, AKP’ye ve Cumhurbaşkanımıza karşı bakışlarını olumsuza çevirmek için pek çok iftiraya, ... Devamını Oku »

Çavuşoğlu: Türkiye’de ana muhalefet yok

hakan-cavusoglu-basbakan-yardimcisi

BAŞBAKAN Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, demokrasilerde ana muhalefetin şart olduğunu belirterek, “Evet, ana muhalefet de şarttır ama, Türkiye’de ana muhalefet koltuğu boştur, orası yok hükmündedir” dedi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ak Parti Yalova İl Başkanlığı’nın Kasım Ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, İl Başkanı Yusuf Ziya ... Devamını Oku »

O isim Kılıçdaroğlu’na danışman oldu

kilicdaroglu-bursada-sehit-ailesini-ziyaret-etti-2-_3217_dhaphoto1

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nuray Çepni’yi yeni danışmanı olarak atadı. Çepni’ye Kılıçdaroğlu imzasıyla gönderilen yazıda, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin politikalarını ve projelerini kentlerin varoşlarında yaşayan yurttaşlarımıza anlatmak, partiye katılımları arttırmak üzere Genel Başkan Danışmanı olarak görevlendirilmeniz uygun görülmüştür” denildi. Çepni, 2012 yılında CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı’na adaylığını açıklamış, baskı gördüğü gerekçesiyle de adaylıktan çekilmişti. Devamını Oku »

Meral Akşener: Çok mahcubum

meral-akşener-promo_1

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti kurulduktan sonra istifa eden eski milletvekili Cevher Cevheri için ‘Çok mahcubum’ ifadelerini kullandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cevher Cevheri’nin istifasıyla ilgili konuştu. Akşener, Cevheri’nin partisine katılımı için çok çabaladığını belirterek şöyle konuştu: “Ben sayın Cevheri’ye karşı mahcubum. Kişisel olarak çok zorlu bir süreçten geçtim. Bir tarafa partinin kurdurulmamasına yönelik bir ... Devamını Oku »

Vatan Partisi’nden NATO karargahı önünde protesto

vatan-partisinden-izmirde-nato-karargahi-onunde-protesto_7775_dhaphoto4

NATO’nun Norveç’te düzenlenen tatbikatında, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşman tarafta gösterilmesine bir tepki de İzmir’den geldi. Vatan Partisi il örgütü, İzmir’deki NATO karargahı önünde basın açıklaması yaptı. Türkiye’nin NATO’dan çıkması istendi. NATO’nun Norveç’te düzenlenen ‘Üç Uçlu Mızrak’ isimli müşterek tatbikatında Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşman tarafta gösterilmesine Vatan Partisi İzmir İl yönetimi ile partililer basın açıklamasıyla ... Devamını Oku »

Akşener: Yandaşı, candaşı, kandaşı kayırmayacaksın

MERAL-AKŞENER

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Edirneli kadınlarla Meriç Nehri kenarındaki bir restoranda bir araya geldi. Basına kapalı toplantının ardından Akşener, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İYİ Parti’nin henüz 1 ayını doldurmadığını ancak, Türkiye’nin sorunlu alanlarında iyileşme sağladığını kaydeden Akşener, şunları söyledi: “Başından itibaren söyleriz rekabet iyi bir şeydir önce seçmene sonra basına mensuplarına yarar. Göreceksiniz, bizim gezi yaptığımız ... Devamını Oku »

Bodrum MHP’de, 22 üye disiplin kuruluna sevk edildi

bodrum-mhpde-22-uye-disiplin-kuruluna-sevk-edildi_9057_dhaphoto1

MHP Bodrum İlçe Başkanlığı, yönetim kurulu kararı ile parti iç tüzüğüne aykırı hareketlerde bulunduğu gerekçesiyle 22 üyenin disiplin kuruluna sevkine karar verdi. MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, ilçe yönetim kurulu kararıyla parti iç tüzüğüne aykırı hareketlerde bulundukları gerekçesiyle aralarında eski ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve belde başkanları da bulunan 22 üyenin disiplin kuruluna sevk edilmesi için işlem başlattı. ... Devamını Oku »

Kılıçdaroğlu’ndan NATO skandalına sert tepki

Kemal-Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Norveç’te NATO tatbikatında yaşanan ‘Atatürk – Erdoğan’ın hedef gösterilmesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Bu skandal bir özürle geçiştirilemez” dedi. Kılıçdaroğlu, NATO tatbikatındaki skandala ilişkin, “Biz siyasetçiyiz. İçeride oturur tartışırız, a partisinin, b partisinin genel başkanıyla düşüncelerimizi söyleriz ve tartışırız. Sonuçta biz bir aileyiz, 80 milyonluk bir aileyiz ama hiçbir zaman kendi ülkemizin tarihine ve bugününe hakaret ... Devamını Oku »

Bozdağ: NATO’daki büyük bir skandal, rezalet, alçaklıktır

bozdag-herkes-kilici-eline-almis-su-fetocu-bu-fetocu-diye-kesmeye-bakiyor_9992_dhaphoto1

BAŞBAKAN Yardımcısı Bekir Bozdağ, Norveç’teki NATO tatbikatına ilişkin bir soru üzerine, “Bu büyük bir skandal, rezalet, alçaklıktır” dedi. Şırnak’ta bulunan Bozdağ, gazetecilerin sorusu üzerine. Türkiye NATO’nun kurucu saygın ülkelerinden ve aynı zamanda NATO’da en büyük gücü olan ülkelerden bir tanesi olduğunu söyledi. Bozdağ, şöyle konuştu: “Hem dünya hem de bölge barışına en büyük katkıları veren ülkelerden bir tanesi. NATO üyesi ... Devamını Oku »

CHP’li Öztürk’ten Norveç’teki skandala tepki

chpli-ozturkten-norvecteki-skandala-tepki_4844_dhaphoto3

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Norveç’teki NATO tatbikatında Atatürk’ün resmi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin hedefler arasına konulmasının müttefik ruhuna uymayan, sorumsuz ve provokatif davranış olduğunu söyledi. Yılmaz, “Şiddetle kınıyoruz. Bunu yapanların mantık olarak terör örgütleri IŞİD, El Kaide, El Nusra’dan hiçbir farkı yoktur” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer ve Bursa Milletvekili ... Devamını Oku »