Güncel

Penguen’in son imza günü

penguenden-son-imza-gunu_2913_dhaphoto2

TÜRKİYE’deki mizah dergilerinden olan Penguen’in son imza günü etkinliği, TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nda gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde, maddi imkansızlıklar nedeniyle kapatılacağı açıklanan haftalık mizah dergisi Penguen için TÜYAP 22’nci İzmir Kitap Fuarı’nda imza günü düzenlendi. İmza gününe derginin çizerleri Erdil Yaşaroğlu, Selçuk Erdem ve Serkan Altuniğne katıldı. Çizerler imza standına gelişlerinde alkışlarla karşılandı. Derginin takipçileri, çizerlerle tanışabilmek için salonda uzun kuyruklar ... Devamını Oku »

Kocaeli Körfezi’nde tankerde yangın

LPG-image

Kocaeli Körfezi’nde tankerde yangın çıktı.Tankerde çıkan yangında yaralananlar olduğu öğrenildi. İzmit Körfezi Tütünçiftlik açıklarındaki bir bottan çıkıp LPG yüklü tankere sıçrayan yangının kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yangında 7 kişinin yaralandığını söyledi. Kocaeli’nin Körfez açıklarında bekleme yapan LPG tankerinde yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, Körfez açıklarında bekleme yapan bir LPG tankeri henüz bilinmeyen ... Devamını Oku »

İzmir’de ‘Huzur Türkiye’ denetimi

izmirde-huzur-turkiye-denetimi_9348_dhaphoto2

EMNİYET Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Türkiye genelinde ortaklaşa yaptığı ‘Huzur Türkiye -5’ adı verilen genel asayiş denetimine İzmir’den de havadan, karadan ve denizden destek verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Türkiye genelinde ortaklaşa düzenledikleri ‘Huzur Türkiye -5’ denetimi İzmir’in de tüm ilçelerinde yapıldı. Denetimlere 660 polis, 20 Sahil Güvenlik görevlisi, ... Devamını Oku »

Atatürk maskı yıprandı

ataturk-maski-yiprandi_2366_dhaphoto2

İZMİR’in Buca İlçesi’nde, Çaldıran Mahallesi’nde bulunan Türkiye’nin en büyük Atatürk maskı, yağmur ve güneşin etkisiyle yıprandı. Çaldıran Mahallesi sırtlarındaki 42 metrelik Atatürk maskının bazı bölgelerinde güneş ve yağmurun etkisiyle boya çatlakları oluştu. Yeşildere Caddesi’ne bakan kayalıklarda konumlanan Atatürk maskındaki yıpranmadın yanak, kulak ve kaş bölgelerinde daha belirgin olduğu görüldü. Yoldan gelip çekerken maskın bu durumunu gören İzmirliler, bakımının yapılmasını istedi. ... Devamını Oku »

Gazeteciler için mektup

basin2

Cumhurbaşkanı’nın “Tutuklu gazetecilerin hepsi hırsız, çocuk istismarcısı, terörist” sözlerinin ardından Basın Konseyi, Numan Kurtulmuş’a mektup yazarak suç dosyalarının içeriğini sordu. BASIN Konseyi, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a bir mektup yazarak, hükumet üyeleri tarafından tutuklu gazetecilerin, gazetecilik faaliyetleri dışı nedenlerle cezaevinde bulunduklarına dair açıklamalarla ilgili bilgi istedi. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç’in yazdığı mektupta, “Önce, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Anadolu Yayıncılar Derneği üyeleriyle gerçekleşen, ... Devamını Oku »

Top Başbakanlıkta

yasa-(3)

Hayvan hakları yasa tasarısı Başbakanlığa gönderildi. Birçok madde yüz güldürdü, birkaç madde soru işareti yarattı. HAYTAP Başkanı Ahmet Şenpolat 15 yıllık mücadele ile önemli kazanımlar elde edildiğini bildirdi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Hayvan Hakları Yasası’nda değişiklik öngören tasarının son halini geçtiğimiz günlerde Başbakanlığa yolladı. HAYTAP’ın da ısrarlı girişimleri ve lobi çalışmaları sayesinde ilk olarak 2014 yılında hazırlanan ve yaklaşık ... Devamını Oku »

Cumhurbaşkanı’nın mitingine gitti, geri dönmedi

cumhurbaskaninin-mitingine-giden-zihinsel-engelli-fatih-20-gundur-kayip_9434_dhaphoto2

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir Gündoğdu’da 9 Nisan’daki mitingine katılan zihinsel engelli 43 yaşındaki Fatih Arslan’dan halen haber alınamıyor. Kayıp başvurusu yapan ailesi, yetkililere seslenip yardım çağrısında bulundu. Kınık Aşağı Mahalle’de yaşayan 65 yaşındaki Mehmet Arslan, zihinsel engelli oğlu Fatih Arslan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın 9 Nisan’da İzmir Gündoğdu’daki mitingi sonrası kaybolduğunu ... Devamını Oku »

Meclisi basıp vekilleri dövdüler

59025e1d67b0a9235c57b820

Makedonya meclisinde milletvekilleri arasında yumruklar konuştu. Sosyal Demokratlar Birliği ile Arnavut partileri milletvekilleri arasında Mecliste hükumet kurmak için çoğunluk sağlanınca Meclis başkanı Talat Caferi seçildi. Bu ittifaka karşı çıkanlar uzun zamandır Makedonya’nın birçok kentinde “Birlikte Makedonya” hareketi tarafından protesto gösterileri düzenledi. Protestocular bu kez meclis binasını bastı. Polis kordonunu aşan protestocular içeri girdi. Meclis Başkanının seçildiği haberine karşı kalabalık bir ... Devamını Oku »

Torba torba midye denize döküldü

izmirde-24-ton-kacak-midyeye-el-konuldu_6867_dhaphoto1

İSTANBUL’dan İzmir yönüne giden iki araçta, ihbar üzerine İzmir Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan kontrolde, kaçak olarak avlandığı anlaşılan bin 400 çuval içinde 24 ton kara midyesi ele geçirildi. İzmir Kadifekale’ye nakledilmek üzere İstanbul’dan yola çıkarıldığı tespit edilen 24 ton midye için araçta bulunanlara İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘yasak su ürünleri nakletmekten’ idari para ... Devamını Oku »

İzmir’de sağlık çalışanlarına saldırıya tepki

izmirde-saglik-calisanlarina-saldiriya-tepki_7212_dhaphoto1

İZMİR’de iki acil sağlık çalışanının darp edilmesine tepki gösteren Türk Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şubesi Başkanı Ahmet Doğruyol, sağlık çalışanlarına, “Sendikamızın yaptığı ankete göre 24 saat kesintisiz hizmet veren sağlık çalışanlarımızın yüzde 82’si şiddete uğradığını ifade etmiştir” dedi. İzmir’de iki acil sağlık çalışanının darp edilmesine tepki gösteren Türk Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şubesi Başkanı Ahmet Doğruyol, sağlık çalışanlarına karşı artan ... Devamını Oku »