Güncel

Kos’a bugün de tahliye için gemi gidecek

turkleri-tahliye-edecek-2-gemi-kosta_4276_dhaphoto2

Bodrum ile Yunanistan’ın Kos adası açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası Kos’ta bulunan Türklerin tahliyesine bugün de devam edileceği öğrenildi. Deprem sonrası Dişişleri Bakanlığı’nın girişimi ile Kos Adası’nda bulunan 500’e yakın Türk gemiler ile tahliye edilmişti. Bugün de Asım Kaptan adlı geminin adaya gideceği ve Türkleri tahliye edeceği; adada bulunan Türk vatandaşlarının Dışişleri Bakanlığı ile irtibata geçmesi ya da ... Devamını Oku »

Depremde ölen Kurtoğlu’nun kuzeni o anları anlattı

20170722_2_24887064_24358327

Yunanistan’ın İstanköy Adası’nda teyzesinin oğlu Sinan Kurtoğlu’nun hayatını kaybettiği Ege Denizi’ndeki deprem nedeniyle adada mahsur kalan ve feribotla Muğla’nın Bodrum ilçesine getirilen yaralılardan Selim Çaydamlı, hala olayın şokunu yaşıyor. Ege Denizi’nde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Yunanistan’ın İstanköy Adası’nda mahsur kalan ve feribotla Muğla’nın Bodrum ilçesine getirilen yaralılardan 37 yaşındaki bankacı Selim Çaydamlı, kuzeni Sinan Kurtoğlu’nun hayatını kaybettiği korku ... Devamını Oku »

İZDENİZ’in Gözü Başkanda

grev-(3)

250 personeli kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine başlayan grevde yetkililerden resmi görüşme talebi gelmedi. Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZDENİZ A.Ş. arasındaki 250 personeli kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine yolcu vapurları ile araba vapurlarında başlayan grev dün 10. günündeydi. Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) Genel Başkanı Hasan Pekdemir, Konak Vapur İskelesi’nde ... Devamını Oku »

Taş ocağına köylüden ret

tasocagi-(5)

Kırıklar’da maden ocağı ve kırma eleme tesisi projesi için verilen ‘ÇED gerekli değildir’ kararına köylünün yanıtı sert oldu. Eylem yapan köylüler, “Buraya tesis yaptırmayacağız” mesajı yolladı. Haber / Umut KARAKOYUN İzmir’in Buca ilçesine bağlı olan Kırıklar köyünden taşocağı isyanı yükseldi. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün, projenin hayata geçmesine olanak veren “ÇED gerekli değildir” yönündeki kararının ardından köy meydanında toplanan ... Devamını Oku »

Egeliler Tedirgin

deprem-(1)

Şubat ayından bu yana Ege’yi sallayan Depremlerin sonuncusu Bodrum’da meydana geldi.İzmir’de de hissedilen depremde can kaybının olmaması sevindirirken,vatandaşların tedirgin ise artı. Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçtiğimiz gece saat 01.31’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Bodrumlular ile yerli ve yabancı turistler geceyi sokaklarda ve parklarda geçirdi. Depremin hemen ardından Gümbet İnceburun’da meydana gelen tsunamide 12 tur teknesi ile 5 balıkçı teknesi ... Devamını Oku »

İstanköy’den Tahliye edilen 212 Türk Bodrum’a geldi

gokova-korfezindeki-deprem-ege-kiyilarini-sarsti-7-_9376_dhaphoto1

Ege Denizi’nde, Gökova Körfezi’nde meydana gelen depremin vurduğu Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’nda 39 yaşındaki Sinan Kurtoğlu ile bir İsveçli turist yaşamını yitirirken, 5’i ağır 80’den fazla kişi de yaralandı. Depreme Yunanistan’da yakalanan Türk vatandaşları için İstanköy Adası’na Bodrum’dan ‘Asım Kaptan, Hızır Reis ve Aegean Jet adlı üç feribot gönderildi. Feribotlardan Asım Kaptan, 4’ü yaralı 212 Türk yolcu ile bugün saat ... Devamını Oku »

Hayatını kaybeden vatandaş İzmirli

gokova-korfezindeki-deprem-ege-kiyilarini-sarsti-6-_3651_dhaphoto1

Ege Denizi’nde, merkez üssü Gökova Körfezi’nin Bodrum açıkları olan depremde, Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’nda, Cezayirli Hasan Paşa Camisi’nin minaresinin kafeteryanın üzerine yıkılması sonucu enkaz altında kalarak yaşamını yitiren 39 yaşındaki Sinan Kurtoğlu’nun acı haberi, İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki ailesini ulaştı. Üç arkadaşıyla tatile giden İzmirli Kurtoğlu’nun, Karşıyaka Bostanlı’da kafe işlettiği belirtildi. Tatilde depreme yakalanıp yaşamını yitiren Kurtoğlu’nun kardeşi Canan, annesi Simin ... Devamını Oku »

Başbakan Yıldırım’dan deprem açıklaması

binali

EGE’deki 6.5’lik depreme ilişkin Başbakan Binali Yıldırım açıklamada bulundu. Başbakan Binali Yıldırım, ” Allah’a şükür şu ana kadar raporlanan bir can kaybı yok. 354 vatandaşımız, kimisi panikle, korku nedeniyle ufak tefek sıyrıklar var. Tedavileri görülüyor. 24 vatandaşımızın tedavisi devam ediyor.İstanköy’de bir caminin minaresi yıkıldı bir de bölgedeki devlet hastanemizin duvarında çatlaklar var. Deniz seviyesi yükseldiği için 10 metre civarında bazı ... Devamını Oku »

Karaburun’u Öldürecekler

karaburun-(5)

Karaburun halkı, ilçede kurulması planlanan balık çiftliğine itiraz dilekçelerini Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne verdi. Avukat Şehrazat Mercan, proje için “Karaburun’u öldürecek kadar etkili” dedi. Haber / Umut KARAKOYUN İzmir Karaburun’da, Agromey Balıkçılık tarafından kurulması planlanan balık çiftliğine itirazlar, Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü’ne taşındı. Projenin, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İKD) toplantısı öncesi, bilimsel içerikli itiraz dilekçelerini yetkililere veren Karaburun ... Devamını Oku »

Muğla’da 6.3 şiddetinde deprem

ddd

TÜRKİYE’nin Batı bölgesi Muğla merkezli depremle sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) bugün saat 01.31’de meydana gelen depremin büyüklüğünü 6.3 olarak açıklarken, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsi ise 6.2 olarak duyurdu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’ndan alınan bilgiye göre saat 01.31’de merkez üssü Muğla’nın Gökova İlçesi’nde 6.2 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Muğlanın yanısıra ... Devamını Oku »