Video Haber

Kocaeli Körfezi’nde tankerde yangın

LPG-image

Kocaeli Körfezi’nde tankerde yangın çıktı.Tankerde çıkan yangında yaralananlar olduğu öğrenildi. İzmit Körfezi Tütünçiftlik açıklarındaki bir bottan çıkıp LPG yüklü tankere sıçrayan yangının kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yangında 7 kişinin yaralandığını söyledi. Kocaeli’nin Körfez açıklarında bekleme yapan LPG tankerinde yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, Körfez açıklarında bekleme yapan bir LPG tankeri henüz bilinmeyen ... Devamını Oku »

Dövüş sanatları ustalarının güçbirliği

dovus-sanatlari-ustalarinin-gucbirligi_8918_dhaphoto7

İZMİR’de, uluslararası yakın koruma ve dövüş sanatları uzmanı, eğitimci Süleyman Kocabıyık ile İranlı dövüş sanatları ustası, aksiyon filmlerinin vazgeçilmez dublörü Mohammad Dawood Mohammadi işbirliği yapma kararı aldı. İkili, yakın koruma eğitimi verip, aksiyon filmi çekecek. İranlı dövüş sanatları ustası, aksiyon filmlerinde dublörlük yapan 30 yaşındaki Mohammad Dawood Mohammadi, eşiyle birlikte İzmir’e yerleşti. 8 yaşından bu yana dövüş sanatlarıyla ilgilenen ve ... Devamını Oku »

Hipodromda engel tanımayan terapi

hipodromda-engel-tanimayan-terapi_6137_dhaphoto1

İZMİR Şirinyer Hipodromu’nda 2 ay önce hizmete giren ve engelli çocuklara yönelik eğitim verilen Atla Terapi Merkezi’ne yoğun ilgi var. Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) sosyal sorumluluk projeleri kapsamında burada çocuklara engellerine göre terapi veriliyor. Türkiye Jokey Kulübü’nün atla terapi merkezlerinin üçüncüsü, İstanbul ve Diyarbakır’ın ardından İzmir’deki Şirinyer Hipodromu’nda geçen şubat ayında açıldı. Merkezden, tedavisine fizyoterapist raporuyla izin verilen tüm engelli ... Devamını Oku »

Meclisi basıp vekilleri dövdüler

59025e1d67b0a9235c57b820

Makedonya meclisinde milletvekilleri arasında yumruklar konuştu. Sosyal Demokratlar Birliği ile Arnavut partileri milletvekilleri arasında Mecliste hükumet kurmak için çoğunluk sağlanınca Meclis başkanı Talat Caferi seçildi. Bu ittifaka karşı çıkanlar uzun zamandır Makedonya’nın birçok kentinde “Birlikte Makedonya” hareketi tarafından protesto gösterileri düzenledi. Protestocular bu kez meclis binasını bastı. Polis kordonunu aşan protestocular içeri girdi. Meclis Başkanının seçildiği haberine karşı kalabalık bir ... Devamını Oku »

Yaşayan heykel Bayındır’da sergilenecek

bayindirda-yasayan-heykel-sergilenecek_4982_dhaphoto4

EGE Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı öğretim görevlisi Kemal Yanmaz ve öğrencileri tarafından bitkiler kullanılarak hazırlanan ve Türkiye’nin ilk olduğu belirtilen yaşayan heykel, 20’nci Bayındır Çiçek Festivali’nde sergilenecek. Antalya’da çiçek ve çocuk teması ile düzenlenen Expo 2016, Türkiye’nin bitkiler kullanılarak hazırlanan ilk yaşayan heykeline ilham verdi. Bayındır Belediyesi’nin desteği ile Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu (MYO) Moda Tasarımı ... Devamını Oku »

Karadeniz’de Rus gemisi battı

0be3c68707aa55bd6c8a6340868e6433

Kilyos’da Karadeniz açıklarında Rus savaşa gemisi ile canlı hayvan yüklü kargo gemisinin çarpıştığı bildiriliyor. Bölgede yoğun sis olduğu görülüyor. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü:Rus savaş gemisindeki 78 personelin tamamı kurtarıldı.Açıklaması yaparken,Rusya Savunma Bakanlığı’ndan Tass haber ajansına yapılan açıklamada, “27 Nisan’da Moskova saatiyle 11:53’de Karadeniz’in güneybatısında İstanbul Boğazı’nın 40 kilometre uzaklığında Karadeniz Filosu’nun Liman gemisi Aşot-7 ile çarpıştı” denildi. Yapılan açıklamada, mürettebattan ... Devamını Oku »

Çobanlıktan heykeltraşlığa

coban-heykeltras-27-yildir-granite-hayat-veriyor_4051_dhaphoto7

İZMİR’in Bergama İlçesi Çamavlu Mahallesi’nde, granit taşları yontarak heykel ve rölyefler yapan Buğkur emeklisi 78 yaşındaki Mustafa Kaya Yılmaz, eserlerini evinin bitişiğindeki atölye ve çevresinde sergiliyor. Heykel yapmayı kendi kendine öğrendiğini ve 1200 lira emekli maaşının 800 lirasını heykel yapmak için harcadığını belirten Yılmaz eserlerinin hiçbirini satmadığını, en büyük hayalinin, bunları kuracağı müzeye taşımak olduğunu söyledi. Aslen Balıkesirli olan Mustafa ... Devamını Oku »

“Lady Tuna’nın zararı onlarca yıl sürecek”

cesme-icin-korkutan-lady-tuna-raporu_4773_dhaphoto1

İzmir’in Çeşme’de İlçesi’nde, geçen 18 Aralık’ta karaya oturan ‘Lady Tuna’ gemisinden sızan yakıtın neden olduğu kirlilik nedeniyle açılan ‘zarar tespiti’ davasında bilirkişi raporu açıklandı. Raporda, yakıt kirliliği nedeniyle telafi edilemeyecek zararlar meydana geldiği ve etkisinin onlarca yıl devam edeceği belirtildi. Ana Yaşam Vakfı (AYVA) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Refik Soyer’in Çeşme’de evi olan bir vatandaş olarak kirlilikten zarar gördüğü gerekçesiyle, ... Devamını Oku »

Hedef 1 milyon ziyaretçi

ENG

Uluslararası Enginar Festivali için geri sayım başladı. 1 milyon katılımcı beklediklerini açıklayan Başkan Sibel Uyar; “9 milyon enginarım var, satmam lazım. Misafirlerimi bekliyoruz” dedi. İzmir’in en gözde ilçelerinden biri olan Urla, Enginar Festivali ile adını uluslararası camiada duyurma niyetinde. Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Uluslararası Enginar Festivali için geri sayım başladı. 28-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan festival öncesi basın mensupları ... Devamını Oku »

Dikili- Midilli feribot seferleri başladı

dikili-midilli-feribot-seferleri-basladi_6946_dhaphoto10

İZMİR’in Dikili İlçesi’nden Yunanistan’ın Midilli Adası’na feribot seferleri başladı. 25 Nisan’da başlayan turla gelen ilk turist kafilesi, Salı Pazarı’nda alışveriş yaptı. Dikili Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Tosun’un girişimleri ile hayata geçirilen ve Bergama Ticaret Odası ile Bergama Belediyesi’nin de destek verdiği proje kapsamında her Salı, Dikili ile Midilli limanları arasında karşılıklı deniz seferleri 25 Nisan’da başladı. Başkan Tosun, sezon boyunca ... Devamını Oku »