Yazar Arşivi: Mutlu YILMAZ

Tebrikler Koca Çınar

Kimler geldi, kimler geçti Koca Çınar Altay’dan… Belki Mustafa Denizli gibi efsaneye yetişemedik, ama İmparator Orhan’ı, Tahir’i , Kaleci Şanver’i, Kara Tren Ramazan’ı izleme şansına sahip olduk. Acısına, sevincine, başarısına tanıklık ettik. Nafiz Zorlu, Mehmet Erdoğan gibi efsane başkanları tanıdık, Ahmet Taşpınar ve Niyazi Konuşmaz gibi ‘Adamlar’ın elini sıktık. Fakat gün oldu, devran döndü… O Koca Çınar kişisel çekişmelerle 3.Lig’e ... Devamını Oku »

İkimizden birini kovacaklar

Türkiye’de sistem böyle işliyor… Bir işe iyi giderken müdahale etmeyeceksin. İte kaka da yürüse elleme… “Kral Çıplak” diyenin vay haline… Bizimkisi korkudan değil de, özlemden… Belki bir takımımızı Süper Lig’de görürüz diye hepsini yuttuk. Ama Göztepe’nin durumu artık yenilir-yutulur cinsten değil. Biz anlamıyorduk taraftar anlıyordu… Ama artık onlar da çıldırmak üzere… İlk yarıyı lider bitirdin güzel… Bir sokaklara çıkıp turlar ... Devamını Oku »

9-10-11-77 Altay

Türkiye’de ilk canlı spor yayını İzmir’de yapılmış… 1971 yılında… Daha ne annemde, ne babamdayım.. Tevellüt 1974! Eskiler izlemiştir Karşıyaka-İstanbulspor karşılaşması. Ama şimdiki durumumuz o hallerden beter. 2016 yılında, Süper Lig haricinde Türkiye’de canlı yayın yok. Nerede, ne maçı bulursak gidip izlemeye çalışıyoruz. Futbolunu çok övdükleri Altay’ın şu mutlu hallerine de hasret kalmıştık. Tekirdağ maçına gidip bir yazı siftahı yapayım dedim. ... Devamını Oku »

Göztepe büyük diğerleri küçük

Daha büyük ağabeylerimiz varken, bana “Meslek hayatımda böyle bir şey görmedim” demek düşmez belki. Ancak şunu net şekilde söyleyebilirim ki, yaşananlar Göztepe tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Şanıyla, şöhretiyle İzmir’i Avrupa’da temsil etmiş en büyük kulüplerimizden birine bu yaşatılanları hayret içinde izliyorum. Neredeyse hiç bir döneminde basınla böyle büyük sıkıntı yaşamayan Göztepe’de teknik adamlıkla – yorumculuk arasında gidip gelen ... Devamını Oku »

Ben ve Önder Hoca…

“Görünen köy kılavuz istemez”, “Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir”… Seç beğen al… Göztepe için hangisi uygun olursa. Önceden uyardım, kızan çok oldu ama yine sözlerimin arkasındayım. Sarı kırmızılı takım bu maçı kazansaydı da bir şey olmazdı. O yüzden kılavuz kısmı benim tercihimdir… Önder Özen tarafından… Ben kibarcasını söyledim, kılavuzlu olup aklınıza öteki atasözü geliyorsa onu da seçebilirsiniz. Rakibin Altınordu. Zaten gemileri ... Devamını Oku »

Göztepe’de hiç bir şey değişmez

Uzun zamandır elimden bir yazı çıkacak diye korkuyorum. Ama Göztepe’yi gördükçe sabrımın sınırları zorlanıyor. Sezon boyunca yapılan transferler ve durum ortada. Ultra Başkan, sıfatı, başarısızlığı bir yere kadar örtüyor. Suçlu Suat Kaya oldu gitti… Suçlu Metin Diyadin oldu gitti… Peki her transfer edilen futbolcu ile sırıtarak poz verenlerin hiç mi hatası yok. Yağdanlıklı kalemler gibi kıvırmayı sevmiyorum. Yazının girişinden kaynaklı ... Devamını Oku »

O ışık var

Sezon başından beri bir türlü fırsat bulup izleyemedim… Altay’ın başarılı gençlerini hep maça giden arkadaşlarımızdan, yönetici ağabeylerimizden dinledim… Karşılaşmaların Buca İlçe İlçe Stadı’nda oynanması benim için ayrı bir nostalji… Muhabirlik dönemimdeki sayısız anılarımın olduğu yer… Hepsini birbirine bağlayıp, nihayet Silivri maçına attık kendimizi… Sahada mücadele edenler gibi tribündekiler de genç olunca başka bir heyecan fırtınasına kapıldık. Gerçi siyah beyazlıların rakibi ... Devamını Oku »

Kayışlı gitsin kim gelsin?

Neresinden yazayım… Neresinden tutayım… Bucaspor her hafta bir şeyler yapmaya çalıştıkça batıyor. Kim suçlu, kim hatalı benim de kafam karıştı. Geçmişe bakıyorsun başkan değişti, teknik direktör değişti… Sonuç yine aynı… Düşürenler suçu başkasına atıyor. Taraftar başkasını suçluyor. Bu kadar kişinin karıştığı, bu kadar değişimin yaşandığı kulüpte suçluyu Sherlock Holmes bile bulamaz. Ama bir kez daha uyarıyorum. Başkan Çetin Kayışlı bence ... Devamını Oku »

Göztepe’ye yakışmadı

Şampiyonluk gelir-gider… Düşersin-çıkarsın… Başkanlar, hocalar gelir-gider… Ancak şanlı mazin, tarihin varsa dikkatli olacaksın. Hele belli bir seviyeye ulaştıysan, adım atarken üç kere düşüneceksin. Göztepe’nin Türkiye Futbol Federasyonu’ndan aldığı cezanın sözlükteki karşılığı rezalettir. Bakınız Türk Dil Kurumu: “isim (reza:let) Arapça reẕālet. Toplumun duygularını inciten olay veya durum, kepazelik, maskaralık, rezillik” Bakınız bir de Türkiye Futbol Federasyonu: “GÖZTEPE A.Ş.’nin, 03.12.2015 tarihinde oynanan ... Devamını Oku »

Eğitim şart…

Hafta içinde yazmadım… Sonra döner dolaşır, benim gibi adama da provakatör derler… Başkan Mehmet Sepil, Barcelona maçına gitti… Öteki iade-i ziyarete geldi… Bilmem ne yapının sahibi film çekti… Ne oldu? Amerika’yı keşfeder gibi, sanki ilk kez yaşandı bu kibarlıklar… Rahmetli Özhan Canaydın’ın kemikleri sızlıyor. Aziz Yıldırım’ın elini sıktı diye ayakta alkışlanmıştı… Adam öldü gitti, kavga bitmedi. Karşıyaka-Göztepe derbisi… Stat dışındaki ... Devamını Oku »