Yazar Arşivi: Öncel Öziçer

Gömülecek toprak kalmayacak

Dağ taş ev dolduğundan, kıyılara yüksek kat izni verildiğinden ve Reisdere köyü TOKİ’ye kurban gittiğinden beri Çeşme süratle kasaba olma özelliğini yitiriyor. Betona tapanlar, gözünü çimento bürümüşler, gittikleri her yeri talan eden, bozan, doğayı şehvetle katledenler şimdi gözlerini Ovacık’a diktiler. İmar izni bile olmayan (nasıl olsa çıkacak, biliyorlar!) tarım arazileri alelacele satılırken, bir TOKİ projesi de bu köyün civarına yapılacak. ... Devamını Oku »

8. harikayı doğuranlar

Mucizenin anlamı: 1. İnsanları hayran bırakan, tabiatüstü sayılan olay 2. İnsan aklının alamayacağı olay Şimdi buna bakarsak doğum için ancak kısmi mucize diyebiliriz. Tabiat üstü değil çünkü. Tam da tabiat gereği, tabiatın ta kendisi hatta. Ama insanın aklının almadığı doğru. Biyolojik açıdan safha safha ne kadar açıklanırsa açıkansın şahsen benim aklım hala bir canlının karnında başka bir canlının oluşup, büyüyüp, ... Devamını Oku »

Çocuk oyuncağına döndü

Sosyal medyada ya da burada ne zaman kilo vermekle ilgili bir bilgi yazsam mesaj kutum dolup taşıyor. Geçenlerde bir yoruma cevap yazarken iştah kapatıcı bitkisel bir ürün kullandığımı yazdım, öyle laf arasında hem de… Aman Allah’ım hala duruyor mesajlar, bana da söyle diyen… Şimdi yine soracaksınız biliyorum, baştan söyleyeyim: 1- Bende hiç işe yaramadı, boşu boşuna o kadar para verdim. ... Devamını Oku »

Taksi işi önemli

İçimin yağlarını eriten bir sistemdir Uber… İşim bile düştüğünde stresten hastalanarak gittiğim her İstanbul dönüşümde taksicilerden bir kez daha yaka silkerim. Bu yüzden Uber gibi şehir içi taşımacılığının yüz akı bir sistemi keyifle desteklerim. Her mesleğin çürüğü vardır sözü taksi esnafı için şöyle değiştirilebilir: Her meslekte bir iki tane işini iyi ve dürüst yapan vardır! Dediğim gibi özellikle İstanbul’da görev ... Devamını Oku »

Yürüyelim arkadaşlar

Kronik bir rahatsızlığım var benim: İnsomnia… Yani uyuyamama hastalığı… Uykuya dalamama ya da gece boyunca sürekli uyuyamama sorunlarını barındırır. Hastalar genel olarak, gözlerini birkaç dakikadan fazla kapalı tutamamaktan ya da yatakta bir o yana bir bu yana dönerek uyuyamamaktan yakınırlar. Ve bu hastalığın kronik hale dönüşmesi hasta için oldukça zararlı olabilir. İnsomnia doğal uyuma dengesini bozar ve tamiri zordur. İnsomnia ... Devamını Oku »

İşime büyük yatırım yaptım

Evet geçen hafta işime yatırım yaptım, nasıl gururlu ve sevinçliyim anlatamam. Binlerce bobin kağıt alıp, yayın evi kurmadım.. Ya da matbaa… Ege’de yayınlanan tüm gazete ve dergilerin dağıtımını da almadım. Yanımda çalışan eleman sayısını artırmak gibi bir durum da söz konusu değil. Benim elemanlar belli işte: Kedim Cacık, köpeğim Ayşe… Ofisi de İzmir’e tepeden bakan şöyle bir afili bir binaya ... Devamını Oku »

Emrah Serbes vakası

Dün öğle saatlerinde gelen bir itiraf, artık her konuda kalın çizgilerle bölünmeye pek alışkın bizleri tekrar iki ayrı parçaya ayırdı. Popüler televizyon dizisi Behzat Ç.’nin senaryosunu da yazan ünlü yazar Emrah Serbes sosyal medya hesabından bir itiraf paylaştı. Serbes, bundan tam bir hafta önce İzmir-Aydın otoyolunda iki kişinin öldüğü bir kazaya karışıyor. Sabaha karşı gerçekleşen kazada Serbes ve arkadaşı yara ... Devamını Oku »

Dokunmayın kocacıklarına!

Çok uzun zamandır bu leş magazin türünü unutmuşuz, hatırladık. Mahallede saç saça baş başa birbirini yolan kadınları izleyip çekirdek çitleyerek önümüze serilen avamlığa biz de ekmek bandık. Olsun arada o da lazım, iyi geldi doğrusu. Eğlendik güldük. Konunun kahramanları Seren Serengil, Yeşim Salkım ve ebedi düşmanlık besledikleri isim, Gülben Ergen… ‘Artık yaş olmuş 45-50’ ile başlayan cümlelerde adı geçen bu ... Devamını Oku »

Kendime notum; 7!

Kendilerine Diriliş 2023 adını veren grup bir liste yayınladı. Başını örten her kadını namus abidesi, örtmeyeni de ‘yollu’ olarak gören malum zihniyetin topluma sirayet etmiş uzantıları bunlar. Şöyle sıralanıyor o liste: Başı açık kadının özellikleri: – Selamınaleyküm yerine “Merhaba” derler. – Erkekleri tahrik etmek için parfüm sıkarlar. – Yemeği sol elle yerler. – Alkol içerler. – Gece 3’ten önce eve ... Devamını Oku »

Aldatmak; Vaka-i adiye!

Kime sorsan eşi onu hayatta aldatmaz… Ya da şöyle: Eşi onu aldatsa mutlaka fark eder, gözünün bebeğinden anlar. Çünkü eşini çok iyi tanır! Yalan söylese ses tonundan çıkartır. Ayrıca attığı her adımdan haberdardır, böyle bir olasılık mümkün değildir. Onun eşi çok farklıdır, diğerleri gibi değildir. Evine, eşine, çoluğuna çocuğuna düşkündür, gözü başkasını görmez. Bu düşünceye sahip olanlar sadece kadınlar değil, ... Devamını Oku »