Yazar Arşivi: İbrahim AKTAŞ

Nokta!

Altınordu son 3 haftada 9 puan topladı. Özellikle içeride oynadığı son iki maça gençler damga vurdular. Yazmıştım! Hüseyin Hocam gençlerden medet um diye! Altınordu teknik patronu Hüseyin Eroğlu son lig maçında kaleyi 2000 doğumlu Berke’ye emanet etti. Sadece 17 yaşında olan bu genç kaleci ilk defa profesyonel bir lig maçında, hem de ilk 11’de forma giydi. Daha önce U15-U16-U17 milli ... Devamını Oku »

Terör ve U12!

Perşembe günü başlayıp bugün sona erecek olan U12 İzmir Cup’tan bahsetmek istiyorum. Altınordu Futbol Kulübünün İzmir Büyükşehir Belediyesinin ana sponsorluğunda düzenlediği miniklerin turnuvası bugün son buluyor. Normalde Cuma başlar Pazar biterdi! Malum yarın pek hayırlı bir işimiz var! Turnuvayı bu nedenle bir gün geri çektiler! Ama değinmek zorundayım ki iki yıl önce düzenlenen ilk turnuvaya göre biraz sönük! Geçen yıl ... Devamını Oku »

Spor düşmanı!

Yolgeçen hanına çevirdiler İzmir’imi! Referandum yaklaştı ya! Gelmezler, yapmazlar, etmezler… Ne zaman reye ihtiyaçları var! Hooop, İzmir’e! Hafta içerisinde Spor Bakanımız da İzmir’deydi! Bir dizi ziyaret için… Önce profesyoneller ile bir araya geldi kendileri… Onlara 15 yıllık iktidarlarında yapmadıkları statların yapılma sözlerini bir kez daha verdi! Kaçıncı verdikleri söz acaba? Sayamadım ben! Sonra ver elini Atatürk Stadı altındaki hakemler derneği ... Devamını Oku »

Milli İzmir!

Hafta başında A Milli Takımımız Eskişehir’de Moldova ile oynadı. Hazırlık maçı olması münasebetiyle Sinyor Terim, daha önce şans bulamamışlardan oluşan, genç bir kadroyla sahaya çıkardı millilerimizi… Aman iyi ki de öyle yapmış! Yeni milli takım uçak gibi olmuş. Gerçi aralarında son bir, iki yıldır sürekli oynayan birkaç kardeşimiz vardı eski diyebileceğimiz, ama… Olsun! Sinyor Terim, bu yeni kadroda ısrar ederse ... Devamını Oku »

Nush, tekdir, kötek!

Göztepe’de beklenen oldu! Son haftalardaki kötü gidişin ardından Okan Hoca istifasını verdi ya da vermek zorunda kaldı! Özellikle son maçlardaki kötü performansı ben de yazmış, Okan Buruk’un gidici olduğuna değinmiştim. Görünen köy ile kılavuz misali… Kendi seyircisi önünde bile 4-2-3-1 oynanıp, Gosso’ya 90 dakika tahammül edersen olacağı bu… Gosso ki takımı 2 vites birden düşürüyor! Umut Nayır her hafta yedek! ... Devamını Oku »

Avrupa!

Bu ayın başında Bornova’da, Atatürk Spor Kompleksi’nde Basketbol Kadınlar Türkiye Kupası finalleri oynanmış ve Yakın Doğu Üniversitesi Bayan Basketbol Takımı kupa şampiyonu olmuştu. Bu sezon kadın basketbolunda Türk basketbolu altın yılını yaşıyor desek yanlış olmaz… Avrupa’nın iki numaralı kupası olan EuroCup’ta son dörde dört Türk takımı kaldı; Yakın Doğu Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Galatasaray ve Hatay Büyükşehir Belediyesi… 2009 yılında ... Devamını Oku »

Hayaller ve gerçekler!

Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Türkiye Kupası finallerini Bornova’da, Atatürk Spor Kompleksinde oynatıyor. 8 takımın katıldığı finallerde son gün yani final müsabakası bugün saat 15.30’da Yakın Doğu Üniversitesi ile Abdullah Gül Üniversitesi arasında oynanacak ve kupa sahibini bulacak. Finallere kalan 8 takımdan üçünün Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş olduğunu ve üçünün de finale kalamadığının altını çizmek gerek. Özellikle Fenerbahçe son saniye basketi ... Devamını Oku »

İstanbul’a kadar…

Göztepe’yi son maçlarda tanıyamaz olduk. Türkiye Kupası dahil, oynamış olduğu son 8 resmi müsabakadan sadece birini kazanabilen bir Göztepe var ortada! O kadar ortada ki sormayın gitsin! Ne oynadığı belli, ne oynamadığı… Geçen haftalarda Atletico Madrid’in U19’unu yazmış ve takım oyunlarının mükemmelliğinden dem vurmuştum. Geri 4 l’ü ile orta 4’lünün nasıl aynı anda hareket ettiklerini görmeliydiniz. Tabir varya, şiir gibi… ... Devamını Oku »

Yaş!

Başlığa bakınca yüksek askeri şura ile alakalı yazacağımı sanmayın! Aslında ülkenin gidişatı ile ilgili ne çok yazmak istediğim şey var… Hepsi de bol hayırlı ama… Genel yayın yönetmenim izin vermiyor! Şaka, şaka… Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) alt yapılar ile alakalı olarak bu sezon çok doğru bir şey yaptı. Yaş kategorilerine tabir yerindeyse ayar verdi. Amatörlerdeki A takımlar kategorilerinin tamamına, 18 ... Devamını Oku »

Bir adam, bir takım!

Bir saha hayal edin! Toprak! Kireç tozu ile çokta düz olmayan çizgiler… Zaman eski ya, belki de kazma-kürek oyularak yapılanlar… Zemin de mükemmel düzlükte değil! Hafif çakıllı… Kale direkleri ağaçların kalın dallarından… Ya da mera gibi, çayır gibi bir yer hayal edin! Ara sıra grili, beyazlı taşlar… Çizgi zaten hak getire! Ağaçlar kale direkleri, kaleler üst direksiz! Bazen büyük iki ... Devamını Oku »