Yazar Arşivi: İbrahim AKTAŞ

35,1!

Ülkemizdeki ilginç futbol yaklaşımlarından biridir plaka tutkusu… Kimi şehirde takımın adına bile girmiştir ilin plaka numarası… Tribün şovlarını da unutmamak gerek! O dakika geldiğinde meşaleler yanar, telefonların flaşları açılır. Müthiş bir tribün şovuna dönüşür plaka dakikası… Allahtan ülkemizde plaka kodları 90’dan fazla değil! Düşünsenize, plaka kodu 98 olan bir şehrin takımını! Ancak elemeli maçlarda… O da maç uzatmaya giderse taraftar ... Devamını Oku »

Özgürce!

Son bir aydır U11 maçlarını canlı gözlerle takip ediyorum. On ve on bir yaşlarındaki çocuklarımızın mücadeleleri izlemeye değer doğrusu! Çok iyi olanlarda var, vasat olanlarda… Takım olarak oyunu sahaya iyi yansıtanlar da var, karmakarışık olanlar da… İyi, kötü önemli değil! Önemli olan spor kültürünü almaları ve özümsemeleri! Sporla yaşamayı öğrenmeleri! Yenmek ya da yenilmek önemli olmamalı bu yaş gruplarındaki müsabakalarda… ... Devamını Oku »

Eleştiri!

Milli Olay Arda! Son yıllardaki yükselişi hemen her türlü yazı ve programa konu olan milli gurur… Kolay mı? Önce Atletiko Madrid, sonra da dünya markası Barselona… Ve çok başarılı geçirilmiş bir İspanya serüveni… Pazartesi akşamı oynanan Makedonya hazırlık maçı sonrasındaki uçak yolculuğunda Arda’nın yaptıkları ile sonuçlarını tüm Türkiye tartışıyoruz. Bu sıkıntının ardından Milli takım mı en fazla zararı alır? Arda ... Devamını Oku »

Yabancı!

Bir arena hikâyesidir gidiyor… Sayın Cumhurbaşkanımızın, nereden estiyse, arena kelimesine garezi sonucunda, ülkedeki arena uzantılı statların isimleri paldır, küldür değişmeye başlandı. Değişim, ama ne değişim? Özelikle yalama konusunda ihtisas yapanlar hemen kararlarını açıklayıverdiler değişim için; “Yönetim kurulumuzun oy birliği ile alınmış kararı ile… Bundan sonra falan filan arena yerine, falan filan spor kompleksi…” Kompleks de arena gibi Türkçe kökenli bir ... Devamını Oku »

Toplandık!

“Bütün kızlar toplandık” sevgili Nil Karaibrahimgil’in seslendirdiği bir parça… Ben de radyoda falan denk geldiğinde kanalı değiştirmeden zevkle dinlerim doğrusu… Şarkının tınısının güzelliğinin yanı sıra sözlerinin de birleştirici özelliğe sahip olduğunu düşünüyorum. Bütün kızlar toplandık, toplandık, toplandık, Sorduk neden yıprandık, yıprandık, yıprandık, Biz onlardan hoşlandık, hoşlandık, hoşlandık, Şimdi niye zorlandık, zorlandık, zorlandık… Diye devam ediyor parçamız… Erkek egemen toplumlarda genellikle ... Devamını Oku »

Genel Kurul-2 (İzmirspor)

Bu sezon İzmir takımlarına iyi geldi doğrusu! Özellikle 3.Lige kadar gerileyen Büyük Altay Play-off maçları sonrasında 2.Lig’e yükselme başarısı gösterdi. Menemen Belediyespor 2.Ligden 1.Lige yükselebilmek için Play-offlara kaldı. Biraz dikkatli olsalar final maçını belki de onlar oynayacaktı! Seneye inşallah! Göztepe ve Altınordu Süper Lig yolunda müthiş bir mücadele ortaya koydular! Eğer bugün Boluspor puan kaybederse her ikisini de Süper Lig ... Devamını Oku »

Genel Kurul!

Minik kramponlar toprak sahada ter akıtmaya başladılar. Çamdibi’nde, Altınyıldız Tesisleri’nde Çamdibispor’un Altınordu ile beraber düzenlediği turnuvaya Bornova Belediyesi de destek oluyor. Bu turnuvanın sanıyorum en büyük özelliği toprakta oynanıyor olması! Diğer bir özelliği ise sloganları olsa gerek; 1-ONLAR ÇOCUKTUR, 2-BU BİR OYUNDUR, 3-ANTRENÖRLER GÖNÜLLÜDÜR, 4-HAKEMLER DE İNSANDIR, 5-BU BİR DÜNYA KUPASI. Küçük ayakların topla buluşmasını seven tüm meraklıların özellikle izlemelerini ... Devamını Oku »

Kader!

Sezonun ilk yarısını lider bitirince keyfimize diyecek yoktu! Yıların Süper Lig hasretini sona erdirecek bir göstergeydi ya bu! Bir iki hafta sonra, olsun ikinci olunca da Süper Lig’e çıkılıyor demeye başladık! Bir iki hafta daha geçti… Hala ikincilik şansımız varları konuşuyorduk! Sonra, bir iki hafta daha… İkincilik zor gibi ama play-off garanti… Bir, iki, üç, dört hafta daha derken… Sırasıyla ... Devamını Oku »

Nokta!

Altınordu son 3 haftada 9 puan topladı. Özellikle içeride oynadığı son iki maça gençler damga vurdular. Yazmıştım! Hüseyin Hocam gençlerden medet um diye! Altınordu teknik patronu Hüseyin Eroğlu son lig maçında kaleyi 2000 doğumlu Berke’ye emanet etti. Sadece 17 yaşında olan bu genç kaleci ilk defa profesyonel bir lig maçında, hem de ilk 11’de forma giydi. Daha önce U15-U16-U17 milli ... Devamını Oku »

Terör ve U12!

Perşembe günü başlayıp bugün sona erecek olan U12 İzmir Cup’tan bahsetmek istiyorum. Altınordu Futbol Kulübünün İzmir Büyükşehir Belediyesinin ana sponsorluğunda düzenlediği miniklerin turnuvası bugün son buluyor. Normalde Cuma başlar Pazar biterdi! Malum yarın pek hayırlı bir işimiz var! Turnuvayı bu nedenle bir gün geri çektiler! Ama değinmek zorundayım ki iki yıl önce düzenlenen ilk turnuvaya göre biraz sönük! Geçen yıl ... Devamını Oku »