Yazar Arşivi: Ülgen Zeki OK

Atı kim çaldı?

Bugün 23 Nisan. Hüzün doluyor insan! Hukukumuzun kaynağı Meclisimizin açıldığı gün tartıştığımız konu, tartışılmayacak düzeyde hukuk dışı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararları… Erdoğan dedi ki: “Atı alan Üsküdar’ı geçti” İtiraf gibiydi, bu sözler… Özdeyişin kökenini bildiğini sanmam. Tıpkı Bolu halkına ‘Köroğlu’nun torunları’ diyeceğine, halka zulmeden ‘Bolu Beyi’nin torunları’ diyerek hakaret eden Binali Yıldırım gibi… İşin ilginci Üsküdar’ı geçen atın sahibi ... Devamını Oku »

Atatürk Melami miydi?

Atatürk’ün İslam Dinine nasıl baktığı, yıllardır merak ettiğim bir konu… Kimileri 1920’lerin başında yaptığı bazı konuşmaları temel alarak, son derece dindar olduğunu söylüyor. Kimileriyse 1937’de söylediği tek bir cümleyi cımbızlayıp, üzerine film yaparak, onu bir dinsiz gibi gösteriyor. Mevlana’nın karanlık odadaki file dokunarak, onu tarif etmeye çalışan insanları anlattığı öyküdeki gibi… Bugüne dek öğrendiklerimden, bana göre kesin olanlar şöyle: 1-İslam ... Devamını Oku »

Türk insanı zekidir

Öyle bir noktaya geldik ki, söz konusu ‘Vatan’… Gerisi ise teferruat. Son haftaya girerken yapmamız gerekenlerden en önemlisi, oy kullanmaya fazla istekli olmayanları, kullanmaları için ikna etmek… Tüm araştırmalar, oy kullanma oranı arttıkça, ‘Hayır’ oranının da arttığını gösteriyor, çünkü. Halkıma güveniyorum… Kendilerini aptal yerine koyanlara, ne denli zeki ve vatansever olduklarını gösterecekler… ‘Hayır’ diyecekler ve oyunu bozacaklar. ‘Hayır’ dediklerinde, “Başkanlık ... Devamını Oku »

Atatürk yaşasa ‘Evet’ mi derdi?

Sevgili MHP’li ve Ak Partili dostlar, kardeşler… Cumhurbaşkanı Erdoğan dedi ki: “Atatürk kalksa, bu düzenlemeye, kendisi de böyle yaşadığı için ‘Evet’ derdi. Çünkü Atatürk bizim yapmak istediğimizi yaptı.” Erdoğan’ın haklı mı, yoksa haksız mı olduğunu anlamak için Atatürk’ün geçmişte söylediklerine bakalım. “Amerika’daki gibi başkanlık olsun, siz de başkan olunuz” teklifini yapan beş milletvekili şu cevabı almışlar Atatürk’ten: “…Erzurum Kongresi Meclis’ti. ... Devamını Oku »

Kararsız MHP’li ve Ak Partili için özet

Önceden MHP ve Ak Parti’ye oy vermiş sevgili dostlar, kardeşler… Referandum öncesi kafanızın karışmış olması çok doğal. Dilerseniz yakın geçmişimize bir göz atalım. Ak Parti ve FETÖ, dış güçlerin iki ayrı projesi idi. Ak Parti’nin kuruluş amacı, hem Erbakan’dan kurtulmak, hem de iktidarı ele geçirmekti. FETÖ ise Hüsamettin Özkan’ın uyarısıyla ABD’ye kaçan Gülen’in, CIA ile iş birliği yapmasıyla güçlendi. Küçük ... Devamını Oku »

AKP’nin kapatılmasını FETÖ mü engelledi?

FETÖ soruşturması ilerledikçe, AKP ve FETÖ’nün nasıl iç içe geçtiği daha iyi anlaşılıyor. Deniz Baykal’a kaset kumpasından sorgulanan itirafçı polis F.A.’nın ifadesi çok ilginç: “O tarihlerde biz Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, üye Serruh Kaleli, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Emine Ülker Tarhan, Danıştay Başsavcısı Tansel Çölaşan, işadamı Mehmet Emin Karamehmet, gazeteciler Fikret Bila, Ahmet Hakan, Can Dündar, Sedat Ergin ... Devamını Oku »

‘Büyük Oyun’ ve sorular…

Sevgili MHP’li ve Ak Partili dostlar, kardeşler… Emperyal güçlerin ‘Büyük Oyunu’nu ancak birlikte bozabiliriz. Bu ‘Oyun’u anlamak için Bahçeli’nin geçmişine uzanalım, önce… 1999’da Öcalan’ı veren ABD’nin baskısıyla idamın kalkmasına onay verdi. 2002’de DSP-MHP-ANAP koalisyonunu bozarak, erken seçim istedi; AKP’nin kurulmasını, Erdoğan’ın iktidara gelmesini sağladı. 2014’te Erdoğan ile FETÖ arasında kuryelik yapan Ekmeleddin’i CHP’denmiş gibi cumhurbaşkanı adayı yapıp, Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasına ... Devamını Oku »

Kanadoğlu ve Kocasakal diyor ki…

İzmir’in çok sevdiği iki hukukçu referandumu değerlendirdi, İzmir Barosu’nun başarılı organizasyonunda. Sabih Kanadoğlu, kendi oyunun hem dünü, hem bugünü, hem de yarını kapsayacak biçimde ‘HAYIR’ olduğunu söyleyerek başladı, konuşmasına. ‘Evet’ diyenlerin nedenini açıklayamadığını, ‘Hayırcılar terörist’, ‘Silahlı Kuvvetlerde türban’ gibi söylemlerin tutmadığını dile getiren Kanadoğlu, getirilmek istenen sistemin ABD’deki ‘Başkanlık sistemi’ değil, Zimbabve, Gana ve Malavi gibi ülkelere getirilen ve kısa ... Devamını Oku »

Bir ‘Halk’ uyanıyor

Tüm vatanseverlere sesleniyorum… Özellikle AK Partili ve MHP’li dostlarıma, kardeşlerime. Oyunuzu kullanmadan önce lütfen 1 Mart Tezkeresi’ni hatırlayın veya araştırın. 2003 yılıydı… Yabancı askeri güçlerin 255 uçak ve 65 helikopter ile birlikte Güneydoğu Bölgemize yerleşmelerine izin veren tezkerenin Meclis’te onaylanmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Recep Tayyip Erdoğan “Tezkere geçmezse memur maaşlarını ödeyemeyiz” diyordu. Yabancı basındaki karikatürlerde Türkiye ‘dolarlar karşısında dans eden ... Devamını Oku »

MHP’li ve Ak Partili ‘Aptal’ değil!

MHP’li ve Ak Partili dostlarım, kardeşlerim… Sizleri ‘Aptal’ yerine koyup, küçümsüyorlar… Dün ‘Ak’ dediklerine bugün ‘Kara’ diyenler, bunu fark etmeyeceğinizi düşünüyorlar. Diyorlar ki: “Evet dersen istikrar, refah, adalet gelecek” “15 yıldır sen yönetiyorsun, bunlar hala neden yok?” diye soramayacağınızı sanıyorlar. Neye ‘Evet’ veya neye ‘Hayır’ diyeceğinizi ben söyleyeyim: “Diktatörlüğe…” Hitler de aynı şekilde güçlenmiş, dünyayı felakete sürüklemişti. Sloganları bile çok ... Devamını Oku »