Yazar Arşivi: admin

Kaynaklar Tırmanış Şenliği ilgi gördü

kaynaklar-tirmanis-senligi-ilgi-gordu_7533_dhaphoto2

TÜRKİYE’deki tırmanış tutkunlarını bir araya getiren Kaynaklar Tırmanış Şenliği bu sene de İzmir’de, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Şenliği dünyaca ünlü Red Bull sporcusu Kilian Fischhuber de katıldı. Burada tırmanış sporcularına dersler veren Kilian’a gösterilen ilgi büyüktü. İzmir’deki tarihi yerleri de gezen Kilian, Türkiye’deki farklı noktaları görmeye karar verdi. 7 Mayıs’a kadar Ege Bölgesi’nin tırmanış için uygun yerlerine gidecek ... Devamını Oku »

Leylekler için restorasyonuna ara verildi

leylekler-icin-su-kemerlerinin-restorasyonuna-ara-verildi_1521_dhaphoto5

İZMİR’in Selçuk Belediye’nin de çabaları ile leyleklerin konaklaması için en elverişli yerlerden biri haline getirilen ilçede, şimdi de leylekleri rahatsız etmemek için su kemerlerinin restorasyon çalışmalarına bir süreliğine ara verildiği bildirildi. Selçuk Belediyesi leylek yuvalarının bakımını yapmaya devam ediyor. Türkiye’de leylek halkalamasının yapıldığı ilk yerlerden biri olan Selçuk, aynı zamanda yaşamaları, beslenmeleri açısından da elverişli bir coğrafya olarak dikkat çekiyor. ... Devamını Oku »

Fethullah Gülen’in avukatı hakim karşısında

fethullah-gulenin-avukati-hakim-karsisinda_8660_dhaphoto1

TERÖR örgütü lideri Fethullah Gülen’in yaklaşık 26 yıl avukatlığını yapan İzmir Barosu’na kayıtlı Feti Ün, FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla 15 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı davada ilk kez hakim karşısına çıktı. Ün ifadesinde, “Gülen’in diğer müvekkilerim gibi sadece avukatlığını yaptım. Kimseden talimat almadım. Adı geçen örgütede mensup değilim” dedi. Fethullah Gülen’in Türkiye’de 28 yıl önce vekalet verdiği kişi olan ... Devamını Oku »

Sendikalardan yönetmelik tepkisi

rehber-ogretmenler-ve-sendikalardan-yonetmelik-tepkisi_4883_dhaphoto1

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği’nde yapacağı belirtilen değişikliklere, rehber öğretmenler ve sendikalardan tepki geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetmelik değişikliği ile rehber öğretmenlerin çalışma saatlerini arttıracağı, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri biriminin adını Rehberlik Hizmetleri olarak değiştireceği iddiaları üzerine yurt çapında rehber öğretmenlerden tepki geldi. Mevcut yönetmeliğe göre rehber öğretmenler öğrencilere okulda sınıf öğretmenleri tarafından uygulanacak ... Devamını Oku »

Karadeniz’de Rus gemisi battı

0be3c68707aa55bd6c8a6340868e6433

Kilyos’da Karadeniz açıklarında Rus savaşa gemisi ile canlı hayvan yüklü kargo gemisinin çarpıştığı bildiriliyor. Bölgede yoğun sis olduğu görülüyor. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü:Rus savaş gemisindeki 78 personelin tamamı kurtarıldı.Açıklaması yaparken,Rusya Savunma Bakanlığı’ndan Tass haber ajansına yapılan açıklamada, “27 Nisan’da Moskova saatiyle 11:53’de Karadeniz’in güneybatısında İstanbul Boğazı’nın 40 kilometre uzaklığında Karadeniz Filosu’nun Liman gemisi Aşot-7 ile çarpıştı” denildi. Yapılan açıklamada, mürettebattan ... Devamını Oku »

AKP’nin kongre tarihi belli oldu

20160522-2-16839260-10300104,oho3zNny8EC3JgK7iEzZCw

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) olağanüstü kongre tarihi belli oldu.Olağanüstü kongre 21 Mayıs tarihinde yapılacak. 21 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongrede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Parti genel başkanı olması bekleniyor. Devamını Oku »

CHP’li Yiğit, Körfez Tüp Geçişi’ni sordu

chpli-yigit-korfez-tup-gecisini-sordu_9711_dhaphoto5

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Başbakan Binali Yıldırım’a Körfez Tüp Geçişi’ne ne zaman başlanılacağını, ne zaman bitirileceğini sordu. CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Başbakan Binali Yıldırım tarafından İzmir’e vaat edilen Körfez tüp geçişi projesini TBMM gündemine taşıdı. 2011 seçimlerinden önce vaat edilen 35 projenin üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen daha tamamlanmadığını belirten Körfez tüp geçişinin takipçisi olacaklarını belirterek projenin ne ... Devamını Oku »

CHP’den kadınlara yönelik kampanya

chpde-kadin-uyeleri-ikiye-katlama-kampanyasi_7796_dhaphoto3

CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, İzmir’de referandumda yüzde 68.8 ‘hayır’ oyu alınmasındaki en büyük aktörün kadınlar olduğunu söyledi. CHP’li kadınlara 2017 yılı sonuna kadar kadın üye sayısını ikiye katlama çağrısı yapan Güven “Resmi sonuç ‘evet’ olsa bile ilk seçimde sonucun ‘hayır’ olduğunu görecekler” dedi. Anayasa değişikliği için 16 Nisan’da yapılan referandumunda yüzde 68.8 ‘hayır’ oyu çıkan İzmir’de CHP İl ... Devamını Oku »

Konak’ta yeni spor alanları

konaktan-spora-yatirim-atagi_9748_dhaphoto5

SON üç yılda spora yaptığı yatırımlarla yerel yönetimlerde örnek olan, açtığı spor merkezleriyle binlerce kişiye spor yapma imkanı sunan Konak Belediyesi, yeni spor alanları yaratma konusunda da önemli bir adım attı. Konak Belediyesi bu kez başlattığı tesisleşme hamlesiyle de kulüplerin umudu oldu. Antrenman yapacak saha sıkıntısı çeken takımların yüzünü güldürecek yatırımlar için çalışmalara başlanırken, kısa sürede tamamlanması planlanan üç proje ... Devamını Oku »

İzmir turizminde düşüş sürüyor

izmir-turizminde-dusus-suruyor_6609_dhaphoto2

EGE Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği’nce (ETİK) yayımlanan mart ayı yönetim raporu, İzmir turizminin ilk çeyrekte yüzde 20.6’lık düşüşle 15 bin dolayında turist kaybettiğini ortaya koydu. ETİK Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Turizm sektörü nedeni olmadığı, ama mağduru olduğu bir süreci yaşıyor. Sektör daha çok tanıtım ve destek bekliyor” dedi. ETİK’in özel yönetim raporlarının 36. ... Devamını Oku »